Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thrawn

    félisten

    válasz fLeSs #2790 üzenetére

    Azért meg kell hagyni elég jól sikerült az első próbálkozás 45nm-en. Nem tudom az AMD használja-e már a low-k-t a SOI mellett vagy csak 45nm-en fognak nekiesni. Mellesleg úgy néz ki a SOI inkább hátrányt jelent mint hasznot 65nm és azalatt, valahol itt a topikban már belinkeltem miért.

    Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

  • dezz

    nagyúr

    válasz fLeSs #2790 üzenetére

    "Azért a Yorkfield nem egy Kentsfield shrink.
    Van benne plusz 2x2 MB L2 cache meg még 1-2 apróság."

    Tudom, tudom, csak kifejeltettem a mondatból, hogy "kisebb módosításokkal, plusz több L2-vel". :B

    "A fogyasztásos kijelentésedet is átgondolnám, a Yorkfield (ami 4magos, 12 MB L2 cache-sel a hátán) annyit fogyaszt, mint a Conroe (ami 2magos, 4 MB L2 cache-sel)."
    Hmm, akkor valami rossz adatokat néztem. :B :B

    "A Yorkfield az Intelnél az első próbálkozás a 45 nm-re."
    Azért megnézném, hányas stepping - mint írtam, az Intelnek valószínű több ideje volt még finomítani [ :DDD ] rajta piacra dobás előtt. Így szokták, vélhetően ezért tudnak kijönni kapásból csúcsprocikkal, és miután a türelmetlenebbek jól bevásároltak, jöhetnek az olcsóbbak. :D

    "Azért vannak jobb helyzetben, mert ez nem egy natív 4magos proci, sokkal kisebb a Wolfdale (2magos Conroe-utód) mérete, amiből kettőt tesznek rá."
    Nem mondod! :D (De egyébként nem csak ezért. Ugye 45nm... ;))

    "A K10 magmérete asszem 285mm2, ekkora chipet még sosem gyártottak"
    Ők még nem, de mások már igen:
    R600: 420mm2
    G80: 484mm2

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák