Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Simid

    senior tag

    válasz t72killer #16453 üzenetére

    A tuning potenciál mainstream és HEDT piacon valóban fontos lehet, de AMD szempontjából szerintem egyáltalán nem az. Ez a leginkább beszűkült piac, miközben a ZENt idővel minden szegmensben be akarják vetni . Mobil, szerver/WS vonalon, de még az (ugyancsak sokadlagos) multimédiás/belépő PCk vonalán is irreleváns a tuning. Egy olyan gyártástechnológián ami amúgy is inkább az ARM chipekre van optimalizálva (gondolom) én is arra számítanék, hogy minden további nélkül bevállalják ezt az áldozatot az energiahatékonyság és a skálázhatóság oltárán.

    Amúgy ez a 3Ghz nekem még mindig hihetetlenül hangzik egy korai ES-től, ha valóban Broadwell IPC lesz. Említették is, hogy a Bulldozernél alacsonyabb órajelekkel jött az első ES, közben olyanokról írnak, hogy ha jól a 14nm Finfet akkor akár a 4Ghz alap is elérhető. Legyen így, de azért jobb ha nem lóg bilibe a kezünk. Továbbra is úgy gondolom, hogy az AMDnek nem kell még csak elérnie sem az Intel procik teljesítményét, elég ha csak megközelítik. Évek óta egy olyan kirakós darabjait próbálják összehozni amiben nem is igazán kell versenyezniük az Intellel és úgy néz ki most már csak a legfontosabb darab - elfogadható CPU teljesítmény - hiányzik. Mondjuk ezt még össze is kellene rakni, ami félek megint csak nagy falat lesz az AMDnek. Mindenesetre szerintem nagyon izgalmas termékek jöhetnek tőlük jövőre, remélem el is tudják majd adni.

Új hozzászólás Aktív témák