Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bacus

    őstag

    válasz etnies #147137 üzenetére

    "hogy kérjen kis összeget"
    Hmm, de miért kis összeget? Ha már kérek, akkor "rendesen" el kell kérni az árát, mint ahogy egy idegentől.
    Jó pár éve nyaralás közepén jött át egy ott nyaraló, hogy nem indul a notebookja, mekkora bajban van, a gyerekeinek a 10 évre visszamenő fényképei csak itt vannak meg, segítsek...
    Nem volt komoly gondja, csak épp nem bootolt a rendszer, sikerült rendbe rakni. Aztán jött a kérdés, hogy mivel tartozom..., nem kértem "rendes" összeget, mondom figyi én az uniqum-ot szeretem, menj ki a közértbe és vegyél egy akkorát, amennyit ez neked megért...

    Na, szerintem lejárta a lábát, mire kapott 1 dl-est :D (vagy melyik a legkisebb)
    Akkor megfogadtam, hogy vagy elkérem az árát vagy nem kérek semmit, köztes út nincs.
    Persze, ha akartam volna egy ellenséget, akkor simán visszaadom, hogy köszi mégse kell.

    Aztán volt egy belga lakóbuszos (10 éve kb), megjött a kempingbe, nem ment neki semmi ami 12V-os volt, tápegység típushiba - írta az internet, átlagos javítási ktg 300 Eur. Meg is csináltatta volna, de a fűzfői Váradi karaván 2 hetet mondott neki, hogy megjön a csere v. megjavítják, stb, fasza úgy kempingezni, hogy az elektromos lépcső sem jön le, nincs világítás, talán még hűtő sem.
    Kivettem a tápegységet, szétszedtem az asztalon, megkerestem a hibát, megjavítottam, ha jól emlékszem egy relé volt megszorulva, de azért elővettem a forrasztópákát, pár multimétert és ott hagytam az asztalon vagy 3 órát (jól átjárhassa a műhelyszag. :) )
    Összeraktam, visszaszereltem, minden működött, mondtam, hogy 200 -t kérek, mégse tudok garanciát adni..*** Ott voltak még kb 10 napot a kempingben, minden nap várt az asztalon még egy üveg bor, pedig nem kértem !

    Azóta egyébként óvatosabb vagyok, nem viszek le a kempingbe csak olyan szerszámot ami nekem kell, semmi egyebet, mert kicsit nem figyelek oda és rögtön dolgozom :)

    *** szőnyeg garancia van, sőt az ingyen van - azaz addig garanciális, amíg le nem megy a szőnyegemről :D

    Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

Új hozzászólás Aktív témák