Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geresics

    addikt

    válasz FeniX- #129061 üzenetére

    Akkor leírom ide is, hátha másnak is sikerül gondolatindítanom. Ami fura, hogy mindenki írogat olyan motorokat, ami neki tetszik, amin magát el tudná képzelni. Ez tök jó is, csak épp a téli közlekedésnél az egyik, ha nem a legfontosabb dolog, a szélvédelem, különösen a térd védelme!
    A téli (és általában a hideg idős) motorozással a legnagyobb bajom, hogy szétcseszi az izületeket, különösen a térdizületeket, különösen a naked motorokon. Apám motorozott fiatalon, később már nem, de 40-45 éves korára akkor is megbosszulta magát a dolog. :(((
    Ha télen is szeretnél motorozni, akkor én ezt mindenképp figyelembe venném! Ma már a ruhák 1000x fejlettebbek ugyan, de a ruhával az a bajom, hogy azt még attól fújja a (menet)szél, és közben meg a lábad beleizzad, és amikor meg megállsz, akkor megint baj van!

    Én olyan motort keresnék, amin jelentősen védve van a térd a menetszéltől! A bokádra nyilván csizmát húzol, így az kevésbé problémás, a gondot szerintem mindig a térd jelenti. Naked bikeon nincs térdvédelem, ez egyértelmű. Olyasmit érdemes keresni, amire vagy szerelhető ideiglenesen ilyen (nézz csak meg egy posásmotort), vagy már eleve jó a védelme. Ilyenek jellemzően a túramotorok, a túraendurók és leginkább a robogók. A robogók a tökéletesek ilyenre, de sokan nem szeretik őket, már csak azért sem, mert nem igazi motorok. Kivételek persze vannak (Honda DCT-s nagyrobogói pl.), de akkor is...

    A többi már pénz és ízlés kérdése szerintem, és talán ez a legfontosabb, mert nem adtál meg anyagi keretet! Simán rámondanám, hogy vegyél egy zsír új Honda CB500X-et, vagy egy KTM 390 Adventure-t, esetleg egy Honda SH350-et, hisz különösen az utóbbi alkalmas téli közlekedésre. De hiába, ha csak 1,5MFt-ot áldozol erre... :B

    Szerk.:
    jah, és én igenis törekednék rá, hogy legyen benne elektronika, ami segít, ha baj van! Azonban itt hatalmas különbség van gyártó és gyártó között! Pl. a Honda NC750X kipörgésgátlója úgy elveszi a gyújtást, hogy az már konkrétan életveszélyes! erről írtunk korábban, érdemes talán visszakeresni rá...

    [ Szerkesztve ]

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Új hozzászólás Aktív témák