Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JulianSinulf

    senior tag

    válasz Rolly #42749 üzenetére

    Ha lejjebb tudsz menni méretben, akkor a BambuLab is jó lehet.
    Nekem X1C-m van, annak a pontosságáról tudok szólni, ami 0,1-0,2 mínuszban kisebb dolgoknál. Vagyis minden tárgyam 1-2 tized milliméterrel kisebb. Tolómérővel sajnos nem tudom megmérni a 250 mm széles tárgyam. Derékszöggel mérve nagyjából 249,5-re jön ki. Szemre.
    Magasságra a 112 mm magas oszlop csak 111,7 mm. Tolómérővel.
    A 240-es oszlop a derékszöggel 239-re jön ki.

    Most nyomtattam olyat, amibe belemegy egy 22 mm külső átmérőjű csapágy és azon át egy 8 mm átmérőjű menetes szár.
    22,2 mm-re kellett méreteznem a csapágy helyét, így passzol bele. Ha fejre állítom, akkor éppen nem esik ki. De fejre állítva úgysem lesz. 22,1-be nem ment bele, mert nem volt 22 az átmérő. Mondjuk műanyag, ha nagyon akartam volna, akkor beleüthettem volna. Kevesebb, mint 1 tized hiányzott. Viszont a 8,2-es lyukba még nem ment bele a menetes szár. Azt meg nem üthettem bele, mert forognia kell. Így 8,3 lett.

    Lehet érdemes lenne ticketet nyitni, hátha tudnák korrigálni. Zárt technológia.
    Egy nyitott technológiásnál, amin Marlin vagy Klipper fut, azon tudod állítania és így olyan pontosra tudod bekalibrálni, amilyenre a hardver engedi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák