Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Winchester95

    őstag

    válasz Speed® #68303 üzenetére

    Tapasztalatok alapján nekem a sima r9 280 dualx oc jó kártya.húzható a 280x szintjére.(toxic szintre is akár).
    Viszont vannak negatívumok is:
    Melegedés
    Zaj
    Nagyobb fogyasztás
    Régebbi kártya.
    Vram ezeknél is sokszor hűtetlen, tuningban elszállhat.
    Sok teszt alapján alapon gtx 960 szint. de inkább a gtx 960 jobban teljesít.
    Gtx 960 jobban van támogatva.
    Pozitivum:
    3GB
    (oc t nem irom ide mivel a 960 nál is van tuning).
    papíron jobban hangzanak a bitek.
    kb olcsóbb.
    Magyarul szerintem ha tudna venni 4gb-ot jó áron akkor azt vegyen gtx 960 ból. oszinten tesztek alapján ahol 2gb os gtx 960 at hasonlitgatnak néhol a 280x et is megveri alapon.

    (Ne felejtsuk el azért hogy a 280x-et is lehet húzni...De nem egy toxic , 7970 lightning fulladt meg 1150 1200 es 6400mem korul :) )

    [ Szerkesztve ]

  • gtamate2

    veterán

    válasz Speed® #68303 üzenetére

    Anno a 7950 már felső kategória bőven szóval ezért írtam hogy csúcskártya. Az hogy mennyi oc-t bír teljesen eltérő, volt ahol a 280x nem bírja a húzást ezért vissza kellett venni a gyári 7970 órajelekre és ment rendesen, szóval chipje válogatja. A fejlett GCN pedig hiába ha a tempója lemarad a 960 mögött (persze a ph tesztjeiben kicsit más az ábra, de tudjuk hogy amd közeliek) Plusz azt a fejlettet már nem dobnám hozzá, cirka 3 éves fejlesztés.
    Az pedig hogy a 960-at driverekkel hozták fel tény, viszont nem rossz a felépítése. Spórolós de jobban teljesít, és még mindig maradt az ereje a 280 és a 280x között, nem olyan rossz az, próbáld ki :) Ha ugyan azt a teljesítményt nem lehetne kihozni kisebb fogyasztással/hővel nem cserélné mindenki mostanában az amdket nvidiára.

    *Sn0w

Új hozzászólás Aktív témák