Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ρσгτσ

    őstag

    Sziasztok,

    Teljesen hülye vagyok a témában, így lehet sok mindent kihagyok... Ráadásul minél többet nézelődök, annál bizonytalanabb vagyok. :DDD

    Erre az eszközre jön be az optikai:

    Egy Cat5e kábelen megy tovább. Erre csatlakozva szeretnék egy gigabites router -t. A következő típusokat néztem, de véleményeket, vagy más ajánlást is szívesen veszek (amennyiben szükséges):
    - ASUS RT-AC65P
    - TP-LINK ARCHER A9 AC1900

    Vezetékesen 2 új generációs Xbox csatlakozna. Vezeték nélkül pedig 3 TV, 3 kamera, 1 Amazon Alexa, illetve néhány LED fényforrás. + néha egy laptop. Nem tudom ezek mennyire lényegesek...így inkább leírtam. Van pár dolog, ami ebből 24/24 -ben használná az eszközt.

    Egy Asus RT-N12+ Wireless-N300 -at használok, ami eddig megfelelő volt, de most lett bővítve a net.

    [ Szerkesztve ]

    ZX Spectrum - Commodore 64

  • ρσгτσ

    őstag

    válasz dkess #90108 üzenetére

    Mehetne ebből több dolog is kábelre, mert könnyen meg tudom oldani. A legtöbb dolog egy fal különböző oldalán van (egy szint, lakás). Nappali/háló. Nappali oldalon van a jelenlegi Asus router. Olyan helyen, ahol tökéletesen mozog a jel vezeték nélkül is. A FiberHome pedig kint "lóg" az előszobában. Majdnem a bejáratnál.

    Remélem érthetően sikerült leírnom... :D

    Igazából azért csak a 2 Xbox lóg a kábelen, mert nekik fontos. Stabilabb. Plusz folyamatosan instant on -ban vannak. Így napközben, vagy akár éjszaka is frissítenek. Insider program miatt egész sűrűn.

    TV -ből kettőnél van instant on -hoz hasonló kapcsolat Alexa és Xbox vezérlés miatt.

    A beltéri kamerák, Amazon Alexa és a LED -ek csak vezeték nélkül tudnak csatlakozni.

    Laptop tényleg csak ritkán használt eszköz, azért van a vezeték nélküli csoportba sorolva. Nincs külön helye. Általában inkább DEX -ről megoldom a dolgokat. Azon keresztül meg korlátlan mobilnet megy. Ahogy a többi mobilnak is a háztartásban, így azok nem használnak wifi -t.

    A 4 vezetékes csatlakozást amúgy könnyen ki tudnám használni, ha továbbra is marad a router a nappaliban. Ezért is keresek oda eszközt. :)

    Asus RT-AC65P -t azért néztem, mert egész jókat írnak róla. Ráadásul jó áron is van. 21-22 között be lehet szerezni. TP-LINK ARCHER A9 -ről is eddig jókat olvastam, plusz el tudnám hozni kuponnal 27 -ért.

    Amit írtál jónak tűnik, biztos az is, de egy kicsit nagyobb ugrás árban. Valószínű jövőre költözünk, így oda lehet komolyabb, újabb eszközök kellenek majd. Tehát sanszos majd megint vásárolgatni kell, amivel újra ide fogok jönni tanácsért. Addig is szeretném 30 alatt megúszni, ha van rá lehetőség. :)

    [ Szerkesztve ]

    ZX Spectrum - Commodore 64

Új hozzászólás Aktív témák