Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz koko52 #33169 üzenetére

    Lehet, erre gondol, de nem hinném, hogy csökkenni fognak az árak a jelenlegi szintről. Maximum jöhet egy stagnálás.

  • fasyrt

    őstag

    válasz koko52 #33169 üzenetére

    + #33170 Fred23

    Melobol nincs idöm guberalni, de most belemelyedtem egy kicsit. Nekem is itt van az asztalon egy 2x16-os 3200MHz cl16-os kit. A gep majd oktoberben epül meg. Kerdes: Visszaküldjem-e a jövö heti szabim elött öket vagy tartsam meg? :) Ugye sokan lamentalunk itt, hogy a koreai-japan kardcsörtetes mennyire fog a memoriaarakra kihatni. A Ph!-s cikknek van egy kis spätje, a legkorabbi forras amit talaltam julius 2-i keltezesü.

    Vettem a faradtsagot 10 memorianak az arat kikeresni es összeirni. Itt nemet brutto arakrol van szo (helyi afa: 19%), a jelenlegi araknal filterezve az azonnali es raktarrol 4 napon belül elerhetö termekekre. Igyekeztem olyan memoriakat keresni, ahol sokan aruljak es nagy a verseny. 16 es 32 gb kiteket neztem, vegyesen 2 es 4 modulbol.

    Itt egy összesitö tabla elsö körben. Figyeljetek oda, hogy a bazishatas miatt mast jelent az elsö % mint a masodik. (Ertsd: Ha 200-rol 100-ra esik az ar, az 50% eses. De ha 50%-ot emelkedik megint, akkor abbol az alacsonyabb bazis miatt mar csak 150 lesz.)
    Mindegyik memorianak bedobom meg az eves grafikonjat is. Itt figyeljetek arra, hogy nem lehet keszlet szerint szürni, tehat siman lehet hogy valami olyan aron volt, ami csak be volt listazva valahol.
    Amit meg fontos megemliteni, hogy a termekeket tökeletesen helyettesithetönek velelmeztem, tehat nincs markahüseg, rgb, hütö differencia. Ha Corsair a legolcsobb adott frekin akkor az, ha Muskhin akkor az, stb. Ebböl a szempontbol kicsit torzit a felvetel, mert ugye sokaknak van valamilyen preferenciaja, ami itt nem jelenik meg.

    Altalanosan elmondhato, hogy jelentösen estek a memoriaarak egy ev alatt (bar ez ugye nem uj.) A 16 gb-os moduloknal a mai ar nagyon szepen mozog az idözitesekkel az ar. Megizgalmasabb, hogy a 6 kitböl csak egy dragult 10% felett, a többi siman elmegy piaci mozgasnak. Azt is le lehet szürni, hogy a 16-3400-as kitek ara mar elmozdult felfele. Izgalmas latni, hogy a 16 es 32 gigas kitek nagyon egy egysegaron mozognak (GB/€). A 32-es kiteknel a "csak legyen kit" epp melyponton van, a többiek különbözö mertekben dragultak.

    16 GB-os kitek

    16GB / 2400MHz - csak hogy legyen kit
    Ahogy erik a piac, megy le az ara. Szep. Nincs a mostani hercehurcanak hatasa.

    16GB / 3000 MHz
    Itt sincs szignifikans hatas.

    16 GB / 3200 MHz
    Itt is szepen olvad az ar, de inkabb lepcsözetesen mint linearisan. Ami fontosabb, hogy ugyan a japan-koreai kardcsörte erezteti a hatasat, de mar megindult a korrekcio.

    16 GB / 3400 MHz
    Kiraboltak a boltokat, panik, elfogyott a keszlet a jo aras boltoknal. Utanpotlas 12%-al dragabban, de van, az ar stabilnak tünik.

    16 GB / 3733 MHz
    Raktarfosztas. :D Ugyanakkor nem tudom, hogy meddig fog visszaállni az ar. Egyertelmü, hogy a kereslet joval magasabb mint a kinalat, ami akadozva tart lepest.

    16 GB / 4000 Mhz
    Itt az arak esese joval mersekeltebb, tekintve hogy premium termekröl van szo, 4000 Mhz nem viccel.

    32 GB-os kitek

    32 GB / 3000 MHz 4x8
    Bagatell. ;] Folyamatosan esik az ara. Olcsobb az egysegara mint a 16 gigas kitnek. Szerintem jo vetel ha valaki hosszu tavra vesz gepet. Kicsi hatasa volt csak a beszerzesi nehezsegeknek.

    32 GB / 3000 MHz 2x16
    Iskolapelda, ahogy erik a termek es csuszo arazassal megy le az ar es piacot akar szerezni a gyarto.
    Az arban valoszinüleg nem volt semmi premium marzs, az aremelkedes egyböl erzödik, eleg radikalisan. Juli 2-an irt a tözsde a problemarol, juli 17-tol indult meg az ar.

    32 GB / 3200 MHz
    Itt is szepen esik az ar, egy kis hatasa van a memoriapiaci valtozasoknak, de nem veszes.

    32 GB / 3600 MHz
    Szepen csökkenö arak, de itt elegge paritason lehet a kereslet a kinalattal (neha hetekre elmegy az ar) Aztan mindig jön, ujabb, olcsobb szallitmany. Julius ota nyugalmatlan a piac, oszcillal az ar, de itt is ugy nez ki a rossz mar mögöttünk van.

    Szoval visszavigyem-e a memoriam es vegyem meg kesöbb?
    Szigoruan maganvelemeny
    Olvasni lehetett hogy kezd deeszkalalodni a nezetelteres es az adminisztrativ jellegü szigoritas nem okoz magaban ellatasi nehezsegeket. Nem tudom, hogy most kvotak lettek-e kiszabva (ami valoban arfelhajtasu lehet), vagy csak egy engedely kell, de nekem az a tippem, hogy par het mulva mindenki lenyugszik es beallnak szepen a korabbi csökkenö arak.
    Ugyanakkor megvan a leendö gepem elsö darabja, nem akarom mar elengedni, meg akkor sem, ha bukok rajta par eurot. Ugye a hülye közgadasz tökeletesen racionalis fogyasztot feltetelez ami de facto nincs. ;]

    Üdvözlettel,
    fasyrt

Új hozzászólás Aktív témák