Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fzboxx

    senior tag

    Sziasztok!

    Fiamnak szeretnék karácsonyra egy "első gamer" gépet. Ezért is egy olyan új konfigot szeretnék, ami még két-három évig jól használható, utána meglátjuk, merre megyünk tovább. Nem fontos a több évig bővíthetőség, hosszú időtállóság.
    Ezzel kapcsolatban szeretném a tanácsotokat kérni.

    1. Milyen célra használnád elsődlegesen? (Játék / munka? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?)
    Főként játékra lenne, de távoktatásra is. Mostanság Fortnite (multi player is), később persze erősebb is, de nem csúcs játékok. (Én például kipróbálnám az MSFS 2020-at, persze nem max. grafikával...)
    2. Pontos konfigurációd leírása /alaplap, videókártya, monitor (felbontás és képfrissítés), táp stb./ vagy hivatkozz az adatlapodra, ha ki van töltve!
    Csak monitor van, minden más új lenne.
    Monitor (van): FHD és 75Hz

    CPU: AMD Ryzen 5 (2., 3. generáció)
    Alaplap: ATX, gondolom B450 vagy esetleg B550
    RAM: 2x8GB, 3000MHz, CL16, dual channel
    VGA: ami a fent említett monitor esetén nem akadozik és még két évig kibírja. Itt megkérdezném, hogy a 4GB vs 6/8 GB VRAM, illetve a DDR5/DDR6 egy ilyen alsó közepes konfignál számít-e egyáltalán?
    SSD: 250GB M.2 NMVe
    HDD: 1TB valami... (WD blue...)
    Ház: elöl is lyukacsos ATX, hogy "fújjon a szél" rendesen, ha kell
    Táp: 550W/600W. Ezt tőletek várnám...
    Hűtés: gondolom proci függő. Kérdés, hogy a házra is kell-e plusz hűtés. Ezt is tőletek várnám...

    Gondolom az lenne az optimális, ha az alaplap és a VGA egy gyártótól lenne (MSI?).

    3. Mennyi pénzt szánsz rá?
    200e-300e
    4. Új vagy használt processzorban gondolkodsz?
    Csak új processzor.
    5. Szeretnél-e tuningolni, avagy távol áll tőled?
    Nem, már kinőttem belőle. Hagyom a fiataloknak...

    Fontos még a minél hosszabb garancia, ez nyilván alkatrészenként eltérő lehet.

    Előre is köszönöm a válaszokat! :R

    Üdv, Zoltán.

  • fzboxx

    senior tag

    válasz palfitom #93095 üzenetére

    Basszus! Tényleg...
    Túl késő volt, már fáradt voltam...
    Bocsánat :R

Új hozzászólás Aktív témák