Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SECTORnooB

    addikt

    válasz GBoy01 #75419 üzenetére

    Elégé összekombinálod a dolgokat, az hogy a ryzen topikjában a srácok nagyon belemennek a minél kevesebb fesz és minél nagyobb órajel és teljesítmény kipréselésébe az egy dolog de, ők nem az átlag user. A ryzen is megy pöcre azért a QLV listás memóriát teszel a lapba menni szokott a nativ frekvenciáján,már azért rendesen ki lett tapasztalva mik a jó összeállítások, attól szerintem már nem kell félned hogy szar ramot fogsz ki... főleg a segítségünkel.

    [ Szerkesztve ]

  • apa111

    aktív tag

    válasz GBoy01 #75419 üzenetére

    Szia!

    Ezt azért írom neked ,hogy vissza adjam az önbizalmad a Ryzen felé.Én márciusban vettem az elsö ryzent és úgy is mondhatnám első vagyok a topikból ,aki béta tesztelő vagyok.Vettem egy r1700-at egy egyszerű ASUS prime b-350 plus lapot ,ramok voltak az 1151 rendszerből maradt kingston savage 2800 mhz-ek voltak.Bizony akkor még senki nem segitett ,és azt kell mondjam semmi féle rossz élmény nem volt vele ,úgy viselkedett első össze szereléskor mint bármelyik platform ,elsőre indult.Aztán jöttek a tuningolások topik társak kérésére és azok is jól mentek.Utána én is cseréltem ramot ,consair 3200mhz nem volt benne a QVL listában mennek 3200-3066 -on ,ja és AMD ajánlása szerint 2666-ig támogatott a felett minden oc -nak számit ,ami ugyebár nem garancia semmire és ez minden platformon így van.Az oc odáig fajúlt ,hogy hónapok óta 4ghz 3066 mhz cl14 mellett megy ,minden anomália nélkül nincsennek mellék hatások,szóval teljessen tökéletessen mint az elötte lévő 1151 konfigom volt egy fokkal sem rosszabb.Most már ott tartok meg van 4hónapja a második ryzen is r1400 személyében úgy szintén egy ASUS prime b-350 lappal és úgy szintén NEM QVL lista alapján vettem először 2x4 Team grop 2400@ ramot és mentek 2800mhz cl 16 mellett,a proci itt is megvan 4ghz-en stabilan megy azóta.Aztán kb 2 hónapja ismét hozzá jutottam ki hagyhatatlan áron 2x8 g Kingston Savage 2133mhz ramokhoz és mennek azóta is 2800mhz cl16 mellett ,PERSZE EZEK SEM voltak BENNE a QVL listában.Mióta megvan az egész rendszer 11 biost raktam fel és amit le írtam a gépekről ,azóta még könnyebb lett a helyzet mondhatom azt ,hogy nagyon egyszerű összerakni a RYZENT pedig én sem vagyok egy nagy TUNING bajnok sőt ennyire soha nem merültem bele ilyen mélyre hatóan a bios állitgatásba.Azt tudom ajánlani vágjál bele nyugodtannem fogsz csalódni benne .
    Üdv: Gábor

  • turbokappa

    senior tag

    válasz GBoy01 #75419 üzenetére

    Vegyél amd-t aztán ha csalódsz,akkor válts vissza intelre.
    Én maradok az intelnél.

    A semmiért vállalom a felelősséget!

  • ati3x

    senior tag

    válasz GBoy01 #75419 üzenetére

    Azért a helyzet nem olyan vészes. Össze lehet pakolni jó kis ryzenes gépeket, működni fog. Én egy 1700est vettem gyári hűtővel. Elvileg ez valamivel kisebb órajelen megy mint az x-es végűek. De ez szerintem szimpla márketing fogás. A sima "testvér" procikkal is el lehet érni ugyanazt a teljesítményt. A memo dologban is van némi igazság. Én corsair memókat vettem, 3000/15-17-17-17-35-öst. Az asus prime b350m ben meg se nyekkent. Ha viszont levettem 14-16-16-16-35-re akkor ment, de nem volt teljesen stabil. Amúgy meg az amd hivatalosan 2666Mhz-ig támogat. 2800 on tudtam valamennyire stabilizálni, de pár óra után hibázott. Most 2666-on hajtom 14-16-16-36-on, de csak 1.25V feszkóval. A procit meg 3500-on, alapfesszel. Amint látod, nem célom rommá húzni a procit, mert alapon jelenleg mindenre bőven okés. Ha pedig tuningolni akarsz akkor a rzyen topikban csináltak egy táblázatot, ami nagy segítség lehet a megfelelő alkatrészeket "összesakkozni". Elmondható, hogy tuningal 90%-ban el lehet érni a 3.8 Ghz-et. Komolyabb hűtéssel pedig a 4Ghz a vége. De én nem akarom ennyire húzni. Ha teljesen őszinte akarok lenni, alapon is totál gyors a rendszer. A másik nagy előny az AMD még évekig támogatja az AM4-es platformot. Mondjuk nekem ez sem számít sokat mert kb 3-4 évente frissítek. habár a videókarim még a régi konfigból jött egy r7870.. Ezt kéne lecserélni, mert ref fűtésű, és utálom a porszívó hangját. Összefoglalva a 7700-el szemben az 1700(x) sokkal több mag/szál, időállóbb platform. Ha nem csak játék a cél akkor mindenképp. Játékoknál, ha egyszálas teljesítmény nézzük még némi előnyben van az 7700, de azért már szállingóznak az olyan címek amik profitálnak a 4+ magból is. És bizony az 1600-1700 széria meghozhatja az áttörést is ezen a téren.

    Én is hasonlóan gondolkodtam: év elejétől foglakoztatott a gondolat, hogy idén cserélni kell (4 éves lett az amd 6600K) és intelre szerettem volna váltan, pont egy i7700 szint volt belőve, de gondoltam megvérom a ryzent. Amikor kijött, láttam teljesítményben eléggé pariban lesz az intel-el. Persze figyelemmel követtem a kezdeti bios/driver bénázásokat de már ezek is nagy részben kiforrottak.(ezen nincs mit csodálkozni, mégis csak egy új fejlesztés) Szal 3 hete belecsaptam egy 1700-be. Eddig nem bántam meg!

    [ Szerkesztve ]

  • ati3x

    senior tag

    válasz GBoy01 #75427 üzenetére

    Nem, a rammal nem volt semmi gondom. Beraktam, ment az alap 2133-on. Akkor volt probléma, amikor belőttem a d.o.c.p-t. Ami alapból a "beégetett" tuning beállításokat nyomta. Akkor nem indult el. A rzyen topicban olvastam, hogy nem szereti a páratlan időzítéseket. Kíváncsiságból belőttem 14-16-16-35-re(ami szorosabb az alap 15-17-17-35-nél) azzal "melegen" bebootolt 3066-on is. kb 2 óra után jöttek a hibaüzenetek. Utána "hidegen" pedig bootloop. Most egyenlőre 2666-on megy szorosabb időzítéssel, viszont 1.35 helyett 1.25V-on. Szóval alapesetben semmi gondom nem volt, összeraktam ment. Én lehet az sima 1600-ost venném, egy 10-el olcsóbb. És szerintem ugyanaz a hűtő van hozzá mint az én 1700-procimhoz. Azzal is fel lehet némi tuningot nyomni (elvileg az 1700-nél 3.7-3.8 Ghz-ig az is elég. 2000-es fordulatig meg szinte semmi hangja nincs. Maxon (2700rpm) sem vészes. Mint írtam az 1600-1600x szimplán csak "piacszegmentálás" marketing. Simán fel lehet pöckölni 1600x szintre a simát. Mindenféle "bűvészkedés" nélkül. Szal sima 1600 amihez van hűtés. az a minimum 20-25ezer forintot amivel drágább +a hűtés árát belerakhatod másba..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés