Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lzc

    csendes tag

    válasz jaja1981 #13416 üzenetére

    Kösz az infót! Én főképp véges-differenciás transzport-modellezést csinálok hst3d-vel (ez egy viszonylag régi fortran progi). Nem teljesen vagyok tisztában a program működésével, de úgy látom, a lefoglalt memória stabilan pár 10 MB-nál megáll (a modell dimenzióitól függően), és csak akkor emelkedik 2-3-szorosra, ha amúgy is el akar szállni a modell. A program 384 és 512 MB RAM-os gépeken sem swap-el. Szóval a RAM méret az esetemben szerintem nem döntő.
    Eddigi tapasztalatom 2.4 GHz-es őskori P4-en, 1.6 GHZ-es Celeron 420-an és 2.5GHz-es DualCore E5200-an vannak. A Celeront korábban használtam, de emlékeim szerint jól teljesített az alacsony freki ellenére. A P4-et mindenképp verte, de talán az E5200-at is megközelítené, 2.5 GHz-re vonatkoztatva a frekijét. Szóval a frekvencia lehet tényleg a döntő faktor, a cache-méret eddig nem tűnt fontosnak.

    A futási sebesség érdekes módon függ a fordító programtól is a most használt E5200-as procin: egy régi gnu-s g95-tel lefordítva a fortran forrást majdnem 50%-kal gyorsabb exe keletkezik, mint a legújabb gfortran-nal lefordított program, ami Core2 magra elvileg jobba optimalizál. Ilyesmi fordítási tapasztalatod nincs véletlenül?

Új hozzászólás Aktív témák