Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atala

    Topikgazda

    válasz solyomvari #13781 üzenetére

    Én egy Epson L805-öt használok, több mint 2 éve pigmentes tintával, probléma mentesen. A titka, hogy minden nap nyomtatok, és amint meg látok egy csíkot a nyomatban, jön a fejtisztítás.
    Viszont az nem mindegy, hogy milyen a pigmentes tinta! Én már vettem olyat ami szét cseszte a fejet.
    A Signdepot-os Longlife tinta jó minőségű, és még ICC profil sem kell hozzá. Eddig egyszer volt gond a magenta tintával. Akkor az is tönkre vágta a fejet, de ezt azóta javították.
    Most vettem szublimációra egy Epson L3060-ast. Egyenlőre azzal sincs gond, de mivel azzal lényegesen kevesebbet fogok nyomtatni, 4-5 naponta egy fúvóka ellenőrzést csinálok.
    Én is úgy vagyok vele, hogy ha egy évet kibír, akkor már jó vagyok, de az L805 nagyon jól teljesít.

    A Brother nyomtatókhoz nem jó a Signdepot-os tinták. Epsonra lett kifejlesztve.

    Garancia: Amint feltöltöd a pigmentes tintával, onnantól ugrik a garancia. Igaz, át lehetne mosni a rendszert, kicserélni a hulladék gyűjtő szivacsát, akkor talán nem vennék észre, hogy más tintával használtad.
    Ami fontos, hogy lehetőleg egyből a pigmentessel töltsd fel, hogy ne keveredjen a két tinta. Itt jön a rizikó, mert ha addig nem tudod kipróbálni míg fel nem töltötted, ha utána kiderül, hogy gyári hibás a nyomtató, akkor bukta van.

Új hozzászólás Aktív témák