Hirdetés

Hirdetés

  • Érkezik a Redmi Watch 5 Lite

    ma Szeptember 25-én Indiában lesz az aktivitáskövető premierje, és lehet, hogy marad is azon a piacon.

  • 2024-ben M1? Nóóórmális?

    lo Elérkezett az idő a lassan hat éves Mac Mini leváltására. És mivel már egy ideje foglalkoztat a gondolat, miszerint...

Új hozzászólás Aktív témák

  • APostásJózsi

    csendes újonc

    Ahoj Fórumlakók! :)
    Kis segítség kellene notebook/laptop vásárlásban :)
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Ebben a hónapban.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 150-250e Ft között (ha épp limit közelében van még 10-15e Ft-al meg tudom toldani).
    (3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.) Felhasználás: iskola, néha játék, filmezés, weblap szerkesztés (képszerkesztés, egyéb ilyesmi).
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Általában régebbi játékokkal tolom (wow, SW: Battlefront 2, Heroes 3), újabbak közül Skyrim, de akkor se haragudnék meg ha eldöcögne mondjuk egy The Witcher 3 (jó tudom, tudom ez elég igényes) közepes grafon, nem kell óriási felbontáson (, de nem is 800x600).
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15-17"; minél jobb felbontás; TN - IPS mindegy; fényes - matt? Ebben nincs tapasztalatom, amelyiken szebbek azsínek és nem élvezhetetlenül szar a tükröződés miatt
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Egyelőre heti 2-3 szor lenne hordozva, későbbiekben ez változhat. utazás közben max havi 1x használnám.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Lehetőleg Windows, de ha linux, vagy épp semmi nincs rajta sem gond.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 8GB RAM, minél nagyobb tárhelyel HDD és lehet akár SSD is benne, optikai meghajtó szintén nem kötelező.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI, kellemes hangzás, billentyű háttérvilágítás.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Inkább újat szeretnék.

    Keresgéltem már és amik eddig szóba jöttek:
    1. DELL Inspiron 7537 ezüst notebook (15,6" Full HD /Core i7 (i7-4510U)/8GB/1TB + 8GB SSHD/GT750 2GB VGA/Linux)

    2.DELL Inspiron 5558-180770 ezüst notebook (15,6"/Core i7 (i7-5500U)/8GB/1TB/GT920 4GB/Windows 8.1)
    Ennél nem tudom a GForce 920M-es mennyire elég sajnos, nincs viszonyítási alapom, visont 25-30e Ft-al olcsóbb mint a nagytesója. (+ láttam Radeon R7 M265-el is szerelve, nem tudom az esetleg jobb-e)

    3. ASUS K555LB (15,6"/Intel® Core™ i7-5500U Processzor / 8GB / 1TB / NVIDIA GeForce 940M 2GB/ DOS)

    4. ACER Aspire VN7-591G (15,6" Full HD IPS/Core i5 (i5-4210H)/8GB/1T8/GTX 960 2GB VGA/Linux)

    Garanciáztatás is érdekel!
    Előre is köszi a segítséget! :)
    És bocsi, hogy hosszú lett :R

Új hozzászólás Aktív témák