Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz wmarci #3759 üzenetére

    Nem. Nincs nyelvi átjárhatóság OEM Windowsokban.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz wmarci #3766 üzenetére

    Akkor van magyar Windows, ha a kereskedő eleve olyat ad hozzá. Magyart viszont szinte kizárólag magyar lokalizációs, azaz direkt Magyarországra szállított gépekhez adnak. Ellenben Magyarországon viszonlyag egyszerűen lehet angol Windows kapni.

    Feltételezem amúgy, hogy egy amerikai kereskedő elég furcsán nézne rád ilyen igény esetén...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • Damage

    senior tag

    válasz wmarci #3766 üzenetére

    ...mert az angol világnyelv, és nagyon-nagyon sok magyar tud angolul, továbbá nincsenek ''idegesítően magyartalan'' szavak, mint pl lemeztöredezettség-mentesítő...

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz wmarci #3769 üzenetére

    ''egyébként akkor miért vesz sok ember kint notit????''

    Mert tudnak angolul. Legalábbis annyira, hogy egy egyszerű operációs rendszert képesek kezelni. Egyébként jobb ha felkészülsz rá, hogy ha egyszer multinál fogsz dolgozni, ott szó sem lehet magyar nyelvű Windowsról.

    US-ben oprendszer nélkül nemigen kapsz gépet szerintem, de megpróbálhatod, de itthon akkor is vehetsz hozzá magyar nyelvű OEM Windowst, ha van hozzá angol nyelvű licensz, illetve az eredeti Windows angol nyelvű rajta. Semmi nem akadályozza meg, hogy egy gépen több licensz legyen regisztrálva.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • Damage

    senior tag

    válasz wmarci #3774 üzenetére

    A (film) feliratozásnak ehhez semmi köze!
    Szerintem itthon vegyél laptopot, magyar op. rendszerrel, magyar garanciával, magyar support-tal. Esetedből kiindulva jobban jársz, hidd el!

    [Szerkesztve]

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz wmarci #3779 üzenetére

    ''és világ garis''

    Sok sikert a szervizben. Azért mielőtt megveszed, kérdezz rá náluk telefonon, hogy mit szólnak egy US-ből behozott, alaplap-vagy kijelzőcserére szoruló géphez.

    A negyede ár pedig azért erősen túlzűsnak tűnik. Még a félár is, bár ezt akciósan ki lehet azért fogni.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • Damage

    senior tag

    válasz wmarci #3781 üzenetére

    configuration vagy konfiguráció ifjú Kazinczy...
    Rendelj akkor USA-ből, de azért remélem tisztában vagy vele, hogy Mo-on le se fogják sz*rni a világgaranciát. Lehet az ASUS vagy HP. És ha bármi segítségre lenne szükséged vagy javításra, itthon át se veszik a géped, amennyiben mégis, mélyen a zsebedbe nyúlhatsz. Supportra lesz szükséged? Angolul kell kommunikálnod és USA-t tárcsáznod. Akinek nehezére esik egy angol OP rendszer használata és nincs tisztában azzal, hogy bármikor le lehet cserélni azt (letörlöd, megveszed a magyar jogtiszta Win-t és felteszed ez utóbbit, esetleg csúnya illegális Win-t teszel fel a gépedre, amit nem tanácsolok), szerintem ne vásároljon kintről gépet, mert nagyon ráfázik. Egyébként itthon is lehet gamer notebookokat kapni.

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • amol

    addikt

    válasz wmarci #3779 üzenetére

    Nem vám van, hanem import áfa. Én már utánajártam az egésznek, nem biztos hogy minden esetben megéri, sőt. Garancia átmozgatása is elég nehézkes, és itthon tovább már nem bővíthető.
    Magyar Windows: LÉTEZIK magyar nyelvi csomag, csak nem publikus, ill. a Vista Businesshez letölthető.

    peterkeT: úgy tudom lesz itthon hivatalosan is Pavilion (de minek? :) )

  • amol

    addikt

    válasz wmarci #3792 üzenetére

    Meg tudlak érteni, 2.33 alatt nem élet az élet.
    És tényleg, egy t7200 manapság a legesleggyengébb proci.

  • d900t

    senior tag

    válasz wmarci #3779 üzenetére

    Számomra háromféle ''kedvenc'' látogató van a topikban:

    1.) Nem ért hozzá, de nincs kedve egy lapot sem visszaolvasni, de azonnal választ vár a kérdésére, különben megsértődik
    2.) Nem ért hozzá, de sérőból vesz valamit, amit nekünk jó választásnak kéne minősítenünk, mert ha nem, akkor megsértődik.

    most jön a kedvencem:
    3.) Nem ért hozzá, de még oktatja is a topikot. Amikor hülyére veszik, megsértődik. Én kb. fél tucatnyi mókusra emlékszem, mindegyik egy 4-5 kilós atomerőművet akart venni a világ másik végén, úgymond notebook gyanánt.

    Ha a fenti háromból magadra ismersz valamelyikben, az nem a véletlen műve.

    __

    Valóban van olyan, hogy az USA-ban ez-az olcsóbb. Sőt van amikor még annál is olcsóbbnak tűnik, amikor rábukkansz egy fake site-ra, vagy egy refurbished cuccokkal kereskedőre, csak elhallgatja. Ez esetben tekintsük úgy, hogy a kereskedő korrekt és a kártyádról leemelt zsetonért kapsz is valamit.

    Ne hagyd ki a számításból a szállítási költséget. Feladadhatod mezei postai csomagban (kb. 100-150USD) , de nem ajánlom, mert a postai szarkák garantáltan lakmároznak belőle.
    Feladadhatod gyorspostával (kb 300USD). Ekkor még meg is fog jönni feltehetően. Add hozzá a kb. 9000Ft-os vámkezelési költséget. Ezt minden esetben ki kell fizetned (15 USD érték felett), mert az ún 3. országbeli cuccok utáni áfát (ún. vámáfa) a VPOP szedi be. Az áfát a szállítási köktséggel emelt összeg után kalkulálják.

    Ha ezek után még tök véletlenül olcsóbban jönnél ki, akkor még esetleg szeretnél egy magyar billentyűzetet (10k), egy magyar adapterkábelt (na ez már sz.pás, de megúszhatod egy villásdugó átalakítóval, ami viszont gányolás és helyenként még szikrázik is, mely az adapter elvesztésével járhat). Akkor marad még a magyar oprendszer, melyet előbb-utóbb ugyis meg kell venned, hacsak nem akarod pár havonta újratelepíteni a géped.

    A világgari csak abban az esetben él, ha egyetlen elemében sem alakíttatod át a forgalmazóval (-ld. ez esetben opciók), de akkor sem biztos.

    Ha el akarod majd adni, akkor folyamatosan szembesülsz azzal, hogy senkinek sem kell egy külföldi gép, akinek mégis, az meg pofátlanul alkudni próbál.

    De még mielőtt eladni próbálnád, rájössz arra, hogy olyan nem létezik, hogy játéknotesz - hacsak nem a korában kapható 10k forintos ún. ''gyermek laptop''-ról beszélünk. Erős kompromisszumok mellett ugyan kapsz egy két-három évvel ezelőtti csúcsteljesítménnyel ekvivalens vga-t, de minek? Aki már ennyire maximalista, úgyis csak csalódik benne.
    Vegyél inkább egy konzolt, a fennmaradó pénzból pedig tengernyi játékot.

    Uff beszéltem.


    ps.: Aki meg meg tudja különböztetni egy 2.5GHz-es gép teljesítményét egy 1.8-astól , úgy hogy nincs sem összehasonlítási alapja, sem stoppere, sem pedig tesztprogramja, azzal kezetrázok.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz wmarci #3812 üzenetére

    ''de leht hogy ahoz elég egy 2.0ghz vagy egy 2.16ghz-es proci...''

    Szerintem amíg gigahertzekben nézed, hogy neked melyik notebook felel meg leginkább, addig mi nem tudunk neked tanácsot adni. Vedd meg azt, amelyiknek a legtöbb a gigahertze, és tetszik. És menj ki érte nyugodtan a világ végére - azt hallottam, Japánban lehet egészen olcsón számítástechnikai cuccokat kapni.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • WN31RD

    addikt

    válasz wmarci #3812 üzenetére

    A billentyűzetkiosztással kapcsolatos kérdéseid és elképzeléseid alapján úgy tűnik, hogy kb. lövésed nincs a témához, nemhogy a laptopokhoz nem értesz, de még úgy általában a számítógépekhez sem. (Ez önmagában nem baj, csak legyél tisztában vele.)
    Továbbá abból kiindulva, hogy mindenképpen külföldi vásárlással akarsz spórolni, feltételezem, hogy nem vagy annyira jól eleresztve, hogy néhány százezer Ft ide-oda ne sokat számítson, és ne sajnáld, ha tanulópénz lesz belőle.

    Ezért tehát azt javaslom, hogy a saját érdekedben fogadd meg a nálad tapasztaltabbak tanácsát laptop ügyben. Nem véletlenül írják, amit írnak, nem véletlenül próbálnak lebeszélni bizonyos dolgokról.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • d900t

    senior tag

    válasz wmarci #3812 üzenetére

    Azért ha külföldön nekiállsz vásárolni, olybá tűnik, hogy nem árt előtte egy szótár, de nem az Országh-féle 1000 szóval angolul, melynek első mondata eképp hangzik: ''tagja Ön a brit kommunista pártnak?'' ;)

    Ekkor kezdenék gyanakodni:
    ''ITEM IS A DELL CANCELLED ORDER AND IS IN NEW CONDITION IN ORIGINAL BOX''
    Ugyanis ilyen egyszerűen nem létezik és főképp nem kismókus árulná a neten. Ez - jobb esetben - a refurbished cucc, amire itthon nincs gar. A new condition in original box is egy finom célzás arra, hogy nem factory sealed.

    Aztán, ha ilyet írnak, annak se örülj:

    ''1 YEAR WARRANTY WITH DELL.'' Ha már árakat hasonlítasz, vedd figyelembe, hogy az XPS-eket még a világ kultúrálatlan sarkán is 3 évvel próbálják meg eladni. A WITH prepozició fimonságára külön felhívnám a figyelmed. Nem mond olyat, hogy worldwide meg domestic, hanem csak ő tudja, hogy hol tud - himself - garit érvényesíteni.

    Aztán van még itt vicces:

    ''VAT @ 17.5% WILL BE ADDED TO YOUR TOTAL. TOTAL= FINAL BID + POSTAGE. ONCE YOU VISIT OUR PAYMENT PAGE YOU CAN USE OUR VAT CALCULATOR. ''

    Ekkora erővel az aprónettel is példálózhatnál. Remek háromhónapos IBM T-ket árulnak ott is féláron.

    Aztán ez egy XPS. Ez egy kínai kacat, még az Inspiront is alulról karistolja.. Ugyanaz a cég gyártja, aki az Amilo Xi-t. Általában hülye papa veszi a még hülyébb fiának. Állj be a sorba és bégess velük...

    Ha Dell, akkor már inkább Latitude.





    [Szerkesztve]

  • amol

    addikt

    válasz wmarci #3800 üzenetére

    na de 2.16ghz-es sincsen ..ez elég gáz.

    Gáz a palackban van. Notebooknál nem a teljesítmény az elsődleges szempont, így felesleges bele ekkora proci. Most emlegessem fel a jó öreg ''a noti nem játékra való'' szöveget?

    Általában félmillió feletti gépet az vesz, aki már megkeresi rá a pénzt, és ezen emberek már kevésbé játszanak. Jó amikor tinédzserek kijelentik hogy nekik semmi sem elég jó. Ezt nem feltétlenül rád értettem, csak úgy általában.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz wmarci #3866 üzenetére

    Nem, sajnos még a passziánsz sem...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz wmarci #3871 üzenetére

    Amilyen a kérdés...

    Pontosan milyen választ vártál?

    A játékok nagy része egyébként megy Vista alatt is, eddig én egyet találtam személy szerint, ami nem volt hajlandó működni. Azt gondolom, hogy az adott játék/fejlesztő honlapja mindig tartalmazza az információt.

    A helyzet kicsit hasonló a Win9x / WinXP átállásra, ott is a játékok inkompatibilitását hangoztatta mindenki érvként az XP ellen, hosszú távon mégsem bizonyult a dolog problémásnak, egy-két elszórt esetet nem számítva, de patchekkel azoknak is sikerült egy részét orvosolni.

    A kérdés mindazonáltal inkább a Windows Vista topikba tartozna a 'mindent a maga helyén'-elv alapján, sőt biztos vagyok benne, hogy ott már többször is részletesen kivesézték.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Aktív témák