Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Damage

    senior tag

    válasz Dr. Akula #980 üzenetére

    A tömeg (+/- 2-3 kg) nem számít és minimum 17''-ra szükségem van!!!
    ''Ja, és Amilo, ami már definiálja a ''minőségét''.''
    Vagyis csak szimplán FuSi ellenpárti vagy?!

    ''tömeg és üzemidő nem számít
    Akkor minek neked notebbok?''
    Leírom mégegyszer:
    ''Sokat járok fotózni és nem feltétlenül itthon dolgoznám fel a képeket (Adobe Photoshop CS3), ezért lenne szükségem a hordozhatóságra és a min. 17''-ra és relatív erős procira''
    Beláthatod, hogy könnyebb egy notebook-ok hordozni, mint egy asztali PC-t CRT monitorral, klaviatúrával, egérrel stb. Ráadásul a Notebook-ot (feltételezem), hogy szivargyújtóról is tudnám használni az autóban anélkül, hogy az anyósülést elfoglalnám. Ugyanakkor nem szeretnék 2 számítógépet, eladnám (és kiváltanám) az asztali PC-m a jövendőbeli notebook-kal.

    ''és eleve a TFT-k ellensége vagyok
    Ha már a kiló úgyse számít, vihetsz CRT-t is. ''
    ''A tömeg nem számít'', itt természetesen notebook-okra gondoltam. Nem számít, hogy 3 vagy 5 kg, csak hordozható legyen!
    ''Mennyire jó ez a 17''-os CrystalView kijelző?''
    Ez az ami érdekelne!

    Nem azért kértem a véleményeteket, hogy asztali PC-t ajánljatok, hiszen pont ezt szeretném kiváltani valami mobil gépre! A játék másodlagos (azt elvárom, hogy jobban teljesítsen, mint egy asztali Barton 3200+ GeForce6800-al párosítva)!
    Fotó feldolgozásnál nem mindegy, hogy 17''-nál adja le ezt a méretet vagy 14''-nál. És az se utolsó szempont, hogy milyen minőségű a kijelző. Mivel új cuccnak számít, gondoltam nagy naívan, hogy jónak számít 2D-nél a TFT között. Inkább az érdekel, hogy mennyire dinamikusan adja vissza a színeket, tónusos, fakó, éles, túlszaturált stb-stb. Mennyire élethű egy normálisabb CRT-hez képest? Tudom, hogy soha nem lesz olyan képe, mint egy CRT-nek, de a többi nettó 200 ezer Ft laptopok körében milyen?

    '' Főleg fotózásra elvárná az ember ekkora méretben az 1920*1200-at, de legalább az 1680*1050-et.''
    Ez butaság. Én 1024x768-ban használom a 19'' CRT-m (1600x1200-at simán tudja 100Hz-en), de nincs értelme! Feldolgozásnál sokkal jobb ez a felbontás egy ekkora kijelző mellett!

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Aktív témák