Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hegyirabló

    veterán

    válasz oke #112129 üzenetére

    Szia!

    Egy napig bírtam a GL850-el, utána ugyanaz lett, mint a Dell S2721-el. Én émelyegni nem émelygek, csak a fejem fáj, meg káprázik a szemem, még akkor is, ha természetellenesen alacsonyra van véve a fényerő. Most megint a régi monitort használom, 22 colosat. Ezzel is van fejfájás, de messze nem olyan erős, mint a 27 colosokkal, amelyekkel már tizenöt perc után fájt a fejem, míg a 22 colosnál csak órák múlva jelentkezik. Bízom benne, hogy csak látásprobléma, hogy a nagy felbontáson már kicsik a betűk, illetve nagyobb a kék fény terhelés, és ezért fáj a fejem, és a munkaszemüveg majd megoldja. Az biztos, hogy tartósan nem akarom a 22 colost használni, mert biztosan lehetne még egy-két évig, de nem használhatok életem végéig egy 22 colos FHD monitort, előbb-utóbb így is úgy is váltani kell. Meg akarom találni a megoldást, és ha tehetem, meg is fogom.

    Ahogy én észrevettem, minél nagyobb méretre és felbontásra a monitor, annál erősebben fáj a fejem, emiatt sejtem, hogy a szemorvosnak lesz igaza, és új szemüveg kell. Laptop monitor 13 col+1440x900 = nincs fejfájás, vagy minimális. Asztali monitor 22 col+1920x1080 = enyhe fejfájás néhány óra használat után, 27 col + 2560x1440 = hasogató fejfájás már tizenöt perc után.

    [ Szerkesztve ]

    Aquila non captat muscas.

Új hozzászólás Aktív témák