Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • megaandrew

    tag

    Szia fogtunder!
    Akkor itt folytatnám a ventilátoros fórumon elkezdetteket. Megnéztem a házat amit ajánlottál. Tetszik is, de a Thermaltake Core G21-gyel nekem az a problémám, hogy a 240-es radiátort csak előre lehet beszerelni és nem akarom már a proci által felmelegített levegővel "hűteni" a ház többi alkatrészét. És mivel én még az előző évezredben élek és van optikai meghajtóm, az sem lenne hátrány, ha ezt is tudná kezelni a ház. Éppen ezért továbbkeresgélve találtam az F31-est, ami ha jól látom még az ajánlottak között is szerepel, tehát annyira rossz nem lehet. Viszont ennél a következő dologba futottam:
    A házba 2 ventilátor szívja be a levegőt kifelé pedig 4 fújja. Ebből én logikusan következtetek arra, hogy a házban vákuum van és az összes nem szűrt helyen szívja be a port, amit elkerülnék, mert lusta vagyok takarítani. Szerinted helytálló a feltevésem és állítsam be, hogy a kifújó ventilátorok max a beszívók teljesítményének a felén működjenek, vagy tévedek? Ha igazam van, van tudomásod valami táblázatról, ahol meg lehet nézni, hogy melyik venti milyen fordulaton mekkora légszállítással dolgozik? Mert ugye gondolom nem egyenesen arányos a fordulat-légszállítás. (bár lehet ez már viszont megint a ventis topic? :D )

Új hozzászólás Aktív témák