Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kicsirigó7

    senior tag

    Sziasztok!
    Jó hogy rábukkantam erre az oldalra. Én is elég régóta használok DVD írókat. Még ano LG 4163B -vel kezdtem. Aztán megfordult nálam LG H10N-H12N, Pio 109-110-216,Nec 4550, Samsung 182D,203DJelenleg van két Samsung 223F, és egy-egy Optiarc 5200S. Asus 2014L1T.
    Az LG írókkal a H12N ig voltam megelégedve, az azután kiadottakat nem győztem gariban visszavinni. Bár a jelenlegieket nem ismerem, de én azóta Sem vennék LG-t.

    A Piokkal mindig is befürödtem, mind a három vásárolt példány gyári hibás volt, egy-két hét után mentek vissza gariba. Becseréltem őket más márkára.A legutolsó 216, nem írt meg semmilyen mid-es DVD +R t. Pedig 6-8 féle lemezt kipróbáltam. De mind visszaolvashatatlan volt már közvetlen írás után. Se saját maga se más rw nem tudta beolvasni a vele írt pluszos lemezt.

    A NEC íróival meg voltam elégedve, bár ezeket főleg beolvasásra használtam. A mostani 5200S Optiarc-om, viszont kitűnő írásra.

    A Samsungokat, majd minden fórumon leírják, a közelemben lévő számtek boltokban sem kaphatóak. Azt mondták a sok garanciális probléma miatt nem tartanak készleten. Csak megrendelésre hoznak ha kell.
    Pedig a nálam megfordult 182,203D,233F. a mai napig hibátlanul működnek. Sőt, ezeket a Mediatec chipset miatt, KProbe progival tesztelésre lehet használni.
    A két 223F majd olyan minőségben írja a sárga Maxelt, mintha Verba lemez lenne. 10-16 PI, 2-3 PIF felugrásokkal. Max PI 18-20 000, PIF 800-1500. a +R mid:RitekF16 változatot még ennél is jobb értékekkel.

    Ez itt egy éves írás, még a Samsung 203D-vel pörkölve.

    Az ASUS DRW 2014L1T Lightscribe 1.02 firmware-val , meg sem közelíti a Samsungokat, Optiarc ND5200S-t,sőt még a régi LG H10N írót se.
    Csak közepes írási minőségre képes, MCC-TYG-SONY nyersanyaggal. CMC-Ritek-MBI-PRODISC -stb, csak akkor írjunk vele, ha nem gond ha eltűnik pár hónap/éven belül a ráírt adat/film.

    Ez utóbbiból kifolyólag nekem is lenne egy kérdésem:
    Fentebb olvastam arról hogy egyes Asus írók megegyeznek némely Lite-on írókkal. Állítólag ennek is van megfelelője. Ha valaki tudja hogy melyik az, akkor írja le már ide, (vagy priviben), hogy hogyan tudok Lite-ont varázsolni, ebből a DRW 2014L1T ASUS-ból? :U

Új hozzászólás Aktív témák