Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • simico

    aktív tag

    Elolvastam az összefoglalót és visszalapoztam pár oldalnyit, hogy hasonló igényekhez mik voltak ajánlva. Így van egy-két lehetséges jelöltem, de mivel egyáltalán nem ismerem a márkákat és modelljeiket, ezért szívesen vennék más ajánlást is.

    1.Mekkora összeget szánsz rá? Nagyon maximum kb. 60e Ft egy tényleg jó, tartós billentyűzetért, de persze nem lenne rossz 30-40e-ből megúszni.
    2.Használt szóba jöhet?
    Nem! Csak új, hazai bolti beszerzés.
    3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
    Per pillanat egy Hama Urage Exodus Macro. Gyorsabb gépeléshez nekem most már nehezen járnak a gombjai, túl nagy a kezdeti ellenállás (vagy hogyan mondjam) és emiatt sok leütés kimarad.
    4.Mire használnád a billentyűzetet?
    Leginkább munka (gépelés), meg persze némi játék is. Főleg a gépelés miatt cserélném le a mostanit.
    5.Milyen típusú billentyűzetet keresel?
    Ha jól sejtem, akkor "brown" mechanikus billentyűzet lenne nekem jó? De ollós vagy gumiharangos is jó, ha tudja teljesíteni az elvárásokat.
    6.Van konkrét modell ami tetszik?
    Egyelőre csak neten nézelődve ASUS TUF GAMING K1, illetve itteni ajánlásban olvasva CM CK550, Keychron K10 Pro Gaming amit felírtam magamnak. Élőben még egyiket se láttam, a MM-ban meg csak olyanokat találtam kirakva amik több kritériumon is elbuktak.
    7.Milyen kiosztást szeretnél?
    ISO magyar
    8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél?
    Fullsize/100%, minden gomb kell.
    9.Extra igények
    Háttérvilágítás ami átvilágítja a kupakot vagy azon a feliratot, azaz sötétben is olvasható legyen a felirat. Tehát nem gaming szivárványdiszkó kell, elég a sima fehér átvilágítás (mint a business laptopjainkon).

    Szóval igazából egy fullsize, magyar, a kupakot / feliratot átvilágító, nagyon könnyen járó (minél kisebb ellenállással lenyomható), vezetékes billentyűzet kéne. Volt egy anno kb. háromezer forintért vett noname billentyűzetem ami mindezt tudta (fehér kupakon fekete feliratokkal, kupak alatti fehér háttérvilágítással, baromi könnyen járó / lenyomható gombokkal) és majd' 10 évig használtam, csak aztán folyadék érte... Utána jött a mostani Hama, ez elején még nem volt olyan rossz, de már egyre jobban idegesít.

  • simico

    aktív tag

    válasz Molydeus #84658 üzenetére

    Hm, az After hours oldalán az ISO HU kiosztású K10 Pro fotóján a kupakok déli oldalán vannak a feliratok, nem északon. Azokon nem megy át a világítás fénye? :F Mondjuk én eleve azt se értem, hogy minek háttérvilágítás, ha az nem a kupakokat világítja át, csak vakítja az embert... de én lassan már dinoszaurusznak számítok.

    Igen, a csillagos részt többször olvastam itt, de ez nálam sajnos nem igaz. Biztos az öregedés és a helyi körülmények miatt is, de a (kalibrált, beállított fényerejű) monitor fénye nekem sajnos pont úgy tükröződött eddig az összes általam használt billentyűzeten, hogy nem láttam rendesen a feliratokat. És nem is a betűkkel van a baj, mert azokat sok évtizednyi billentyűkoptatás után csukott szemmel is eltalálom, hanem az egyéb jelekkel amiket korábban nagyon ritkán, mostanában meg egyre többször kell használnom. Lutrira meg nem vennék úgy drága billentyűzetet, hogy hátha pont azt majd jól látom.

  • simico

    aktív tag

    válasz dqdb #84715 üzenetére

    Tudsz ajánlani ilyen "fehér színű, fekete feliratos, dyesub PBT kupakos", fullsize, ISO HU, barna switches, max 60e Forintba kerülő billentyűzetet ami minőségben hozza a Keychron K10 Pro szintjét?

  • simico

    aktív tag

    A délután megrendelt K10 Pro másnap délelőttre meg is jött, nem számítottam ilyen gyors kiszállításra :Y Eddig nagyon tetszik a billentyűzet, barna kapcsolókkal tök könnyen, jól tudok gépelni vele. A hangját még szokni kell, ha jól hallom akkor leginkább a kupakok adják a javát teljes leütéskor és visszatéréskor. Igazából csak a szóköz zavaróan hangos. A kupakok feliratát teljesen jól átvilágítja, féhomályban, teljes sötétben is jól látni a feliratozást. És tök jó, hogy BT-n mindhárom laptoppal, vezetékkel pedig az asztali gépemen össze tudtam kötni - így egyetlen billentyűzet és egér elég az összes irodai és otthoni gépemhez, nem kell se gagyi KVM switch-ekkel, se több eszközzel bajlódni.

    Köszönöm az ajánlást erre a billentyűzetre :R , kár, hogy nem szántam erre rá magam már korábban.

  • simico

    aktív tag

    Keychron K10 Pro billentyűzeten ki lehet valahogy kapcsolni, hogy 10 perc tételenség után elaltatja magát? A neten mindenhol az Fn+S+O három másodpercig kombinációt írják, de az nem működik. Engem eléggé idegesít, hogy mindig pont nélhány perccel azelőtt alszik el, hogy elkezdenék gépelni és az első pár leütés megy a levesbe...

  • simico

    aktív tag

    válasz plehoczky #85485 üzenetére

    Köszi! A K10 Pro nem nyugtázza ezeket villogással... nem tudom, hogy egyáltalán nyugtázna-e bármit is villogással vagy nem is ismeri ezeket a kombinációkat, mindenesetre ezek egyike sem tűnik működőnek :( Megpróbálom megkérdezni a Keychron support-ot, hogy egyáltalán ki lehet-e kapcsolni az elalvást ennél a billentyűzetnél.

  • simico

    aktív tag

    válasz dqdb #85509 üzenetére

    Support szerint a Pro modelleken csak a háttérvilágítás kapcsol ki 10 perc tétlenség után, maga a billentyűzet 2 óra tétlenség után megy csak aludni:
    Right now, the K10 Pro keyboard won't enter battery save mode for around 2hours. (it will turn off the backlight for about 10 mins to save battery when it is inactive.)

    According to the feedback, this experience is much better because you can start to use the keyboard right away after a meeting/coffee break.

    Kár, hogy valóságban 10 perc után nem csak a világítás kapcsol le, hanem bizony a billentyűzet is elmegy aludni... Várom az újabb válaszukat.

    Kelvin:
    Ne viccelj már, a BT kapcsolat fenntartása röhejesen kevés energiát igényel. A BT egerem sose megy el aludni és egy töltéssel másfél hónapig bírja. Engem igenis zavar ha elkezdek gépelni és komplett szavak mennek a levesbe mert közben elaludt a billentyűzet (nappal meg ki van kapcsolva a háttérvilágítás mert felesleges) és kell neki 4-5 másodperc mire ismét beveszi a leütéseket. Próbáljuk ki, hogy 10 perc meeting / egerészés után sutyiban kihúzom / kikapcsolom a billentyűzeted, te meg elkezdesz másodpercekig gépelni a semmibe... és ezt naponta több tucatszor. Lehet, hogy téged nem zavarna, engem viszont munka közben igen.

  • simico

    aktív tag

    válasz Kelvin #85514 üzenetére

    Kíváncsi vagyok, hogy nálad is lekapcsol-e 10 perc után. Ha igen, akkor valamit elszabtak a firmware-ben. Én három géppel (2 BT és 1 vezetékes, a BT-s laptopok ráadásul cserélődnek is és nem is minden gép van fizikailag egy helyen) használom a billentyűzetet és az egeret is. Rohadtul nincs kedvem KVM kapcsolókal és/vagy dokkolókkal bohóckodni, meg azokat is hurcibálni vagy többet venni ha mindkét beviteli eszközben ott a BT és mindkettő tzd több eszkozt kezelni. Ráadásul a mai szuoperkevés USB csatlakozóval ellátott üzleti laptopokon már nem is szokott maradni szabad port ahova bedughatnám...

    Support végső válasza: mivel nem közvetlenül tőlök vettem a billentyűzetet, ezért a garanciális igényemmel forduljak az eladóhoz :DDD WTF?! szó nem volt garanciális igényről, csak kérdéseket tettem fel. Ha nem csak nálam alszik el a K10 Pro 2 óra helyett már 10 perc után*, akkor egyértelműen a firmware-t cseszték el és azon nem fog segíteni garanciáztatás, csak javított firmware kiadása és telepítése.

    *egyszerű teszt: háttérvilágítás legyen bekapcsolva, szövegszerkesztő megnyit, várni amíg lekapcsol a háttérvilágítás, kezdj el gépelni valamit (mondjuk "hello world"), megnézni mi ment át a szövegszerkesztőbe (nálam gyors gépelésnék "ld", lassabb gépelésnél "orld").

  • simico

    aktív tag

    válasz Kelvin #85564 üzenetére

    Köszi! Közben csináltam egy billentyűzet reset-et és most jól működik nekem is :) Pedig korábban csak annyit csináltam a VIA-val, hogy a jobb oldali Win gombra a helyi menüt felhozó funkciót raktam, elég fura ha attól lett ez a probléma :F

  • simico

    aktív tag

    válasz Sordoran #88414 üzenetére

    Azt kikapcsoltad a BIOS-ban, hogy a gép kikapcsolt/alvó állapotában az USB portok továbbra is áram alatt maradjanak?
    Nekem nem világít a töltésjelző az asztali gép kikapcsolása után. Egyébként ha semmi más nem segít, akkor kapcsold ki magát a billentyűzetet a módválasztó kapcsolót off állásba (ez a középső állapota) rakva.

Új hozzászólás Aktív témák