Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Whysperer

    addikt

    válasz Hunner #35194 üzenetére

    Akkor amúg yazt mondjátok ,hog yakkor inkább nézzek egy Logitech/razer/corsair vagy Rocca billentyűzetet?

    ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

  • nyunyu

    félisten

    válasz Hunner #35194 üzenetére

    otemu < gateron < kalih < cherry.

    Ezt nehéz így sorba rakni, kb. kapcsoló osztályonként változik a sorrend, meg eleve egynél több szempont szerint kéne súlyozni őket.

    Pl. taktilisnél én kb. ezt a sorrendet állítanám fel:
    Outemu Brown < Kailh Brown < MX Brown ~ Gateron Brown < Kailh Copper

    Gateron Brown taktilisebb, mint az MX Brown, meg simábban is jár, DE a házának méretpontossága jóval rosszabb: sokkal nagyobb a ráhúzott kupakok vízszintes kilengése, mint egy Cherry vagy új Kailh kapcsolónál, vagy ugye a Gateron puhább rugója is megosztó tud lenni, van akinek előny, szerintem hátrány.

    Ideális barna kapcsoló szerintem az MX Brown házából+rugójából állna, Gateron Brown stemmel.
    (Feltéve, hogy továbbra sem nagyon lehet MX Cleart szerezni, hiszen akkor a barna rugós MX Ergo Clear nyerne.)

    Kailh Coppert még nem próbáltam olyan sokat, de nagyon jó a méretpontossága, sokkal taktilisebb, mint az MX Brown, viszont az a baja, hogy marha nehéz szétszedni, mivel 2 nagy füle van (mint az Outemuknak), így nem lehet PCBbe beforrasztva felülről kinyitni, mint a 4 kicsi karommal rendelkező kapcsolókat (Cherry, Gateron), ráadásul nagyon erős és merev az anyaga, nem hajlik olyan könnyen, mint a Gateroné.
    Mindig attól félek, hogy előbb törik, mintsem ki bírjam nyitni.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák