Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • micafighter

    nagyúr

    Az jutott eszembe, hogy ahogy a rugó cseréjével sokat tudtunk változtatni egy kapcsoló karakterisztikáján, a stem cseréjével mégtöbbet tudunk. Azon túl, hogy a stemet cserélni tudjuk lineáris/taktilis, rövidebb/hosszabb úton járó, Long Pole/nem long Pole stemre, ha nem akarunk változtatni a kapcsoló gyári karakerén, még akkor is megéri a rugó és a stem csere. Ahogy egy Cherry MX kapcsoló gyári reszelésén már csak egy rugó csere is rengeteget javít, a stem csere mégtöbbet tud javítani, illetve a rugócsere másik igen fontos előnye a sokkal kisebb szórás rugóerőben, mert a gyári rugóknál elég nagy toleranciával dolgoznak (+-15g az rengeteg, 30g szórás egy átlag 60g-s rugónál), ez igaz a gyári stemekre is. Cherryhez nincs adatom, de pl Gateron a kapcsoló útjánál +-0.4 - 0.6mm-et ad meg ami = lehet a stem hosszának szórásával, ez egy 3.5-4mm-en járó kapcsolónál elég nagy szórás. Pl a Geon által árult stemeknél a szórás ehhez képest csak +- 0.1 - 0.2mm.

    Azt mondjuk érdemes hozzá tenni, hogy a külön kapható stemeknél a kompatibilitás miatt fontos figyelni arra is, hogy milyen kapcsolókhoz készültek. PL Geon stemek Cherry kapcsolókhoz készültek, így Cherry házakban várhatóan jó lesz a végeredmény, de pl lehet Gateron házban lötyögne vagy épp szorulna a stem, vagy csak simán nagy lenne a wobble.

Új hozzászólás Aktív témák