Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Molydeus

    őstag

    válasz Tsebacsi #67370 üzenetére

    Több megoldás is van erre.
    Ha amúgy elégedett vagy a CK550-nel, akkor esetleg egy KVM-re cserélheted az uGreent.
    Ugyanezt a setupot (asztali, Dell noti és CK550, később CK530 a közelmúltig) használtam ezzel a kapcsolóval.
    A bill. és az egér mellett egy közös monitort is rá tudsz kötni (4K@60Hz-ig felbontásig jó), illetve van még egy szabad USB portja. Van gombja is, de a ScrollLock+ScrollLock+1 ill. 2 billentyű kombóval is lehet váltani a noti és a gép között. Én ezt a kombót makróztam az F11 és F12 gombokra a CK-kon, így egyetlen gombnyomással váltok. Saját tápja van és elég áramot ad le a CK-nak, hogy menjen a világítás. Van pár nyűgje, de amúgy használható. Van más alternatíva is hasonló KVM-re pl. az Ali-n.

    A másik lehetőség, 9900M-hez hasonló, Bluetoothon és/vagy 2.4GHz-es csatolóval működő billencs. A 9900M-ről nemrég volt szó. Ezen az eszközök közötti váltást a billentyűzet alján lévő gombbal lehet kapcsolni, ami a tapasztalatok alapján kényelmetlen. Billentyű kombinációval sajnos nem megy a váltás. Viszont szintén a Rapootól a 9300M és a 9000M már tud kombinációval váltani (Fn+1, 2, 3 vagy 4, utóbbi a 2.4GHz). Világításuk nincs. A hozzájuk adott egerek egyszerűek, egyik sem csúcs minőség, de nagyon halkak. A 9300M-é kicsit laposabb, mint amit a legtöbben kényelmesnek tartanának, érdekes, hogy a kisebb és olcsóbb 9000M-hez jobb formájú jár.

    M.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák