Hirdetés

  • Kezünkben a Razr 50 Ultra

    ma Félmillió forint felett indít a csupa képernyős modell, nem olcsó a társa sem.

  • Olcsó USB WiFi AC adapter

    lo Egy olcsó WiFi AC USB adapter jó szolgálatot jelenthet, ha az új router csak elvileg támogatja a 2,4 GHz-es átvitelt.

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz pengwin #37716 üzenetére

    Laptopom TKL billentyűzete az a szint, ameddig én le tudnék menni kompromisszumok nélkül, de pl. a funkciógomb-sort a többség szökőévente használja, úgyhogy simán kukázható. És a külön csoportba rendezett nyilak és Delete, Insert, stb. gombok sem létfontosságúak, ahogy a NumPad sem, sokan ezeket se használják rendszeresen...

    Franc tudja.

    Numpad:
    Mostanában én is inkább kényelmi funkcióként tekintek a meglétére: könnyebb vele beírni a VPN jelszót, meg néha Excelhez is jól jön.
    Valószínűleg mellőzhető.

    Funkció sor:
    Mivel én a 2 paneles fájlkezelő programokon nőttem fel (NC, VC, DN, WC TC), számomra evidens, hogy kell.
    Vagy említhetném a különböző szoftverfejlesztő eszközöket is, ott is sűrűn van használva, elvégre az ember nem áll neki keresgélni a menüben/ribbonon a futtatás ikonját.

    Mai digitális bennszülöttek viszont a sima windowsos Alt-F4-et sem biztos, hogy ismerik, nekik tényleg felesleges. :DDD

    Ami viszont probléma az elhagyásával: Esc gombot hova teszed?

    Legtöbb kiosztáson nem gond az 1 mellé tenni, mert ott általában valami nagyon ritkán használt írásjel van (németen kalap, angolon asszem backtick)
    Viszont magyar kiosztással ez extra szívás, hiszen ott a 0 van.
    (bááár Erika típusú hordozható szövegszerkesztő egységen nevelkedett anyám még mindig nem találja azt a gombot, simán loo gyógyszert kér emailban a dokijától)

    Dedikált nyilak:
    Nem szeretnék visszamenni nyolcvanas évekbe, amikor Ctrl+valamivel kellett kergeti a kurzorokat az Atari 800XL-emen.
    (C64-nek legalább volt dedikált le meg jobbra nyila, másik két irány Shiftelve volt elérhető :DDD)

    Ins/Del:
    Insertnek már jóideje nincs nagyon funkciója, a gyanútlan balekok szivatásán kívül.
    Ctrl-Ins/Shift-Ins is jól eltűnt a süllyesztőben (Használja még valaki rajtam kívül? Bár a 75%-on én is a Win95 óta propagált, almáéktól lopott kombót használom helyette)

    Delete: ez alapvetően egy hasznos gomb lenne, de nagyrészt kiváltható kurzor jobbra+backspace, vagy törlendő cucc kijelöl+backspace-szel.
    (Még mindig nem javítottam meg a játékszeren bedöglött(?) Del gombot, anyázok is miatta Excelben :W)

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák