Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyík001

    csendes tag

    Na újra itt vagyok, mostmár kevesebb kérdéssel és megközelítve a végleges konfigot.

    Na ugyebár a gép játékra, filmek FULL HD-ban nézésére kell(zene, net stb... de ez mellékes, ezekhez nem szükséges semmi létfontosságú alkatrész )
    Ugyebár tuningolni nem akarok, maximum a későbbiekben bővíteni.
    A gépre 200 db ezresem lesz/van.

    Alaplap: ASRock H61-M-U3S3 21.500,-

    Proci: Intel Core i5 3.3GHz 2500 57.800,-

    RAM: 2x 4GB Geil 1333MHz(ha már a proci tuning nélkül nem kezeli max 1333MHz-en) 13.600,-

    HDD: Seagate 750GB 7200rpm 27.400,-

    VGA: Shappire HD6870 63.000,-(Ft-os verzió)

    183.500,- (a maradék megy egy optikai meghajtóra, a házra és tápra)

    A lényeg hogy az NFS Run-t full grafikán vigye ez a cucc és kb 3 év múlva megjelenő top játkot legalább közepes grafikán vigye, 5.1-et tudjak a gépre "láncolni", egy FULL HD-s monitorral gondolom hogy tudok FULL HD-ban filmezni vele.

    Krédéseim:

    1. Ugyebár ez az alaplap mATX-es. Az mATX-es alaplapokat bele lehet pakolni ATX-es házakba, vagy csak mATX-esekbe lehet pakolni?

    2. Erről a seagate HDD-ről, mi a véleményetek, jóféle, vagy sokáig nem bírja és gagyi?!

    3. Ennek a VGA-nak elvileg vinnie kellene full grafikán az NFS Run-t. Vagy nem???
    (Azért írom mindig az NFS-t, mert nagy az ajánlott gépigénye, és úgy tudok viszonyítani mindenhez)

    4. Én úgy tudtam, hogy az ASRock alaplapok, úgymond "butított", "az ASUS gagyibb" termékei. Most mennyire jók, melyik esetleg jobb ennél, mennyire fogja bírni a dolgokat, egy ASUS-hoz vagy MSI vagy Giga alaplaphoz viszonyítva milyen értéke van??
    ASUS-t szerettem volna mindenképp, csakhát nem olcsó, és ha ár/érték/minőség-ileg jó a fenti alaplap és beleillik a konfigba, akkor lemondok az ASUS-ről, mert én sem vok milliomos és nem akarok túlköltekezni a semmiért, mert még kellene hagynom egy keveset monitorra is.

    Előre is köszönöm azok válaszát, akik kielégítik a kérdéseimbe fektetett vágyaimat, hogy
    tudjam mit veszek.

Új hozzászólás Aktív témák