Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tamasc

    csendes tag

    Sziasztok,

    lassan megérett a cserére a 10 éves gépem, segítsetek légyszi, merre induljak tovább :)

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Többnyire munkára, de néha játékra is. Fejlesztő vagyok, sok apró fájlt tartalmazó projektekkel dolgozom, szóval az IO, és és az egymagos teljesítmény elég fontos lenne. Játékban multizni szinte soha nem szoktam, van 3-4 open world játék, azokkal múlatom single-ben az időt.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    - SSD 970 EVO NVMe M.2 500GB.
    - további satás ssd-k, és hdd-k, összesen 5 darab. Tehát a tápnak és az alaplapnak is kéne, hogy minimum ennyi csatlakozója legyen az m2-n felül.
    - Gigabyte GeForce GTX 970 GV-N970WF3OC-4GD (rev. 1.0/1.1) 4GB. Ezzel egyelőre elvagyok, de ha valaha normalizálódnak a gpu árak, természetesen lépnék majd tovább.
    - bill, egér, monitor, stb perifériák.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Minden másra a fentieken kívül: cpu, ram, alaplap, ház, táp.

    4. Mennyi a kereted rá?
    Az ésszerűség keretein belül szeretnék maradni, egy erős közepes konfigot szeretnék. Nem akarok nagyságrendekkel többet fizetni pár százalékos teljesítménykülönbségért. 300 körül azért van egy lélektani határ, de ha több, és megéri, ám legyen :)

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Videókártyám van, egyébként 2 db 4k-s monitor van rákötve, hdmi és display portokon.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    - CPU-ban az AMD Ryzen 5 5600X elég szimpatikusnak tűnik, talán lehetne kiindulópont, de ebben sem vagyok biztos.
    - RAM-ból 16 szűkös tud lenni, 32 nem feltétlenül kell, a köztes számokat kit-ekkel nehéz elérni - ebben is elég tanácstalan vagyok.
    - Ledek és egyéb gamer dolgok egyáltalán nem érdekelnek, sőt, minél visszafogottabb, annál jobb.
    - Előlapi usb-c-nek örülnék, de nem feltétel
    - Bluetooth és WIFI támogatás szintén jól jönne az alaplapon.
    - Titkos vágyam az ujjlenyomatos azonosítás lenne, mint a laptopokon :) (a gyerekek miatt gyakran zárom le a gépet). USB-s megoldásokról tudok, de hátha 1-2 ház is támogatja...

    Köszönöm mindenkinek! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák