Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • acumen880711

    tag

    Sziasztok (újra)!

    Korábban már kértem segítséget, akkor úgy terveztem, hogy mostanra meglesz a PC, de sajnos nem lett rá végül keret. Elvileg júliusban viszont minden adott, h kb. bő 300k-ból kihozhassam a maximumot. Jöjjön a tervezett konfig.

    Alaplap: MSI B450M MORTAR MAX vagy MSI B450 Tomahawk Max (igazából jobban örülnék a +1 m.2-es portnak, emiatt előbbi felé hajlok, de meghallgatok más alternatívát is)


    CPU: AMD Ryzen 5 3600 Hexa-Core 3.6GHz AM4

    Ram: Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz (itt pontos színt, típust nem gondoltam írni, majd eldöntöm, hogy akarok e bármilyen "csicsát")


    VGA: GeForce GTX 1660 6GB DDR6 vagy Geforce RTX 2060 6GB DDR6 - ez az egyedüli alkatrész, melyből használtat (pár hónapos, még bőven garis) tervezek. Főként itt merül fel a kérdés, hogy megéri e utóbbi a felárat, illetőleg mely típusokban gondolkozzak (MSI, Gainward, Gigabyte, OC, Gaming stb...esetleg a pontos linket, típust megköszönném mind2 esetén)


    HDD: csak SSD lesz (van 1 4 terrás külső HDD-m, nem a bóvli fajtából) ADATA XPG SX8200 PRO 512GB PCIe ASX8200PNP-512GT-C (erről anno sokan leakartak beszélni, esetleges indoklással, talán meggyőzhető vagyok, hogyha van más alternatív opció)


    Ház: be quiet! Pure Base 500DX (BGW37/BGW38) - igazából nekem bitangmód tetszik, tudom, nem olcsó, de legalább van benne jó pár normális venti


    Táp: be quiet! Pure Power 11 CM 600W Gold (a későbbi esetleges bővítések miatt nem 500-asban gondolkodom)


    CPU hűtő: első körben próba, mennyire melegszik terhelés alatt, utána meglátjuk, indokolt e a csere

    Szóval ő lenne a tervezet, nyugodtan lehet bármelyikhez véleményt írni, főként, ha valami kompatibilitási gubanc van, vagy épp van jobb, normálisabb alternatíva. Úgy számoltam, hogy 320-330 k-ból max kitudok jönni, ha 100 alatt tartom a VGA-ra szánt összeget, de ez már nagyon a plafon)

    Köszi a válaszokat előre is, főleg a segítő szándékúakat ;)

Új hozzászólás Aktív témák