Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sanki

    addikt

    Sziasztok.
    Az alábbi összeállítást szeretném frissíteni.
    Lap: Asus M5A78L-M USB3
    CPU: AMD Phenom II X4 965 BE (Alpenföhn Brocken hűtővel, amin 2 db Lepa Bol.Quiet venti van)
    RAM: 2 x Kingston HyperX 4GB DDR3 1600MHz
    VGA: Asus GTS450 DirectCU OC DDR5 850MHz
    Winyó: WD10EZEX
    Táp: XFX Core Edition Pro450W
    Ház: NZXT H440 White
    Monitor: LG 22EA53

    Amit elsősorban szeretnék cserélni az a CPU és alaplap. Erre a kettőre kb. 50-60k-t gondoltam ki, természetesen használt is szóba jöhet nálam (amennyiben ajánlott a használt lap és cpu).
    Amikre használom:
    - átlagos napi 1-2 óra gépezés (mail, torrent, fórumok)
    - néha 3D tervezés (Solid Edge St6), 2D (Autocad)
    - néha egy kis játék (Skyrim, Crysis 3, illetve, amit most várok az a star wars battlefront, ez jó lenne 1 közepes (esetleg magas, ha árban jól jön ki) felbontáson).
    Minél hosszabb távon gondolkodok, a fenti összeállítás is kb. 5 éve van meg, az újjal is min. ennyit szeretnék elérni.
    CPU: valószínűleg i5 4440 lesz. Az olvasottak alapján az jó választás hosszútávra.
    Lap: B85 sorozat az olvasottak alapján.
    Ami még cserés lesz később az a VGA, ezzel viszont nem nagyon vagyok képbe, hogy mik jöhetnek szóba. Erre majd olyan 30-50k-t szánnék később.
    Ebből az ársávból többet is javasolhattok (olcsóbb - drágább), aztán majd kiválasztok egyet.
    Illetve tervezek venni majd SSD-t is, de azután már olvasgattam, hogy mik ajánlottak.
    A kérdésem még az, hogy a RAM, táp és a ház maradhat e. Vagy pl. kell e nagyobb táp.

    Illetve, ha lecseréltem a gépet, akkor érdemes lenne a lapot meg a vga-t a családban tovább adni? Van egy amd athlon 240e procis gép, elvileg bele lehet rakni, és akkor tesómék gépe is frissülne ezzel együtt. A 965-ös amd cpu-t mindenféleképpen eladom szerinte, sok az a 125 watt és hűteni is kell. :)

    Előre is köszönöm. :R

Új hozzászólás Aktív témák