Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ch4r0n

    tag

    Sziasztok!

    Engem az érdekelne, hogy azt most meg lehet-e valósítani, hogy alaplapról HDMI-vel, valós 4K 60Hz felbontású képet, 3840x2160 át lehet már vinni TV-re. Fontos, hogy 60Hz legyen.

    Ezek szerint igen, ha jól értem.

    Az működhet, hogy veszek egy ilyen konfigot:
    Alaplap: ASUS ROG STRIX B350-F GAMING (bios frissítés ugye kell a procihoz, jól tudom?)
    CPU: AMD Ryzen 3 2200G 3.50GHz AM4 BOX
    RAM: 2 db HyperX 4GB Fury DDR4 2400MHz CL15 HX424C15FB/4

    A prociban lévő Vega 8 ereje elvileg elég hozzá, főleg gondolom ismer minden újabb videókódolást hardveres gyorsítással, meg a felbontást is. Bár az Asus nem írja a HDMI-nél a támogatott felbontást, de a linkelt fórumon elvileg, akkor próbálták. Tudom, hogy a gyártók 1.4-es HDMI-vel szerelik a lapokat, mai nem támogatja csak a 30Hz-et, ezért érdekes a dolog!

    A linkelt fórumon ott van több típusú alaplap is, de úgy láttam csak ez egy ATX-es méretű van, nekem meg fontos a felszereltség, bővíthetőség. Illetve a házam is ATX-es, szóval most a fórum kompatibilitási listájáról ez a legszimpatikusabb, amivel próbálták átvinni a képet. Szerintetek milyen ez az ASUS lap, amit vennék?

    Az ASUS oldalán a memória kompatibilitási listák között a raven ridge, ezt kell nézni? A Vega abba tartozik és jó lesz a memória hozzá?

Új hozzászólás Aktív témák