Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • satyi1

    csendes tag

    Sziasztok,
    Segítséget szeretnék kérni. Az eddig is USB kezelési hibás (de kezelhető) Asus G1 Sniper lapom most végleg megadta magát. Nem ilyen hirtelen, de egyébként is szükségessé vált a váltás, mert videószerkesztésnél a procim 99%-on pörögve is csak akadozva tudott teljesíteni.

    A jelenlegi konfig:
    Lap: Asus G1 Sniper
    Proci: i5 4460
    RAM: 2x4 GB 2400 CL9 DDR3
    GPU: Gigabyte 7770HD OC 1Gb
    Hűtő: Zalman CNPS10 Performa+
    Táp: FSP Aurum 92+ 650W Platinum
    Ház: Zalman Z11+

    Mivel az alaplap hibás, a proci nem bírja a videó szerkesztést, gondolom elég lenne, ha csak a lapot, a procit és a memóriát (DDR4-re és a 8 helyett 16GB-ra) cserélném ki. A 7770 helyett jó lenne egy 1050 titánium, de ha e miatt kellene kompromisszumot kötni a többi alkatrészben az összköltség miatt, akkor inkább később cserélném le.

    Játékra is használnám, de nem extrém használatról van szó. A munkában Full HD és 4K videókat kell szerkesztenem.

    Mit ajánlanátok? Nem tudom, hogy Z alaplap és i7 8700K, vagy X lap 7820K-val lenne a jó irány? Tudom, hogy előbbit inkább játékokhoz fejlesztették, utóbbi jobban passzol a videó szerkesztéshez, de nagyságrendekkel drágább. Nem örülnék, ha a 8700 mellett döntenék és nem bírná a munkát, de az is bosszantana, ha a 7820 mellett döntenék, pedig a másik is tökéletesen kiszolgálna.
    Azt sem tudom, hogy kellene-e ennyire magasra lőnöm, de kicsit szkeptikus vagyok, amikor a 99%-os terhelést látom az I5 4460-nál.
    Elég sürgős az ügy, hálás lennék, ha tudnátok tanácsokat adni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák