Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jim74

    nagyúr

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha munka, akkor elsősorban milyen jellegű?
    Office, netezés, programozás, webszerkesztés, játék 1440p-ben.
    2. Mennyit szánsz az alaplapra?

    Ez egy fogós kérdés. AM5 platformban gondolkodom, úgyhogy gondolom az alja 50k, viszont 70k fölé nem nagyon szeretnék menni. Keresem az arany középutat :DDD.

    3. Milyen hardverek alá szeretnéd?

    Ryzen 7 7700 CPU, 6000 MHz-es DDR5, RX6750XT, vagy RX6800 VGA.

    4. Milyen méretű lapot szeretnél?

    microATX, mert kisebb méretű gépet szeretnék építnei.

    5. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)

    Hűtőbordás NVMe slotot szeretnék lehetőség szerint. Egyéb extra igény nem nagyon van, max annyi, hogy wifire mindenféleképpen szükségem van, de nem tudom, hogy az alaplapra integrált megoldás, vagy külön PCIe wifi kártya a jobb megoldás?

    6. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?

    DVGA.

    7. Szeretnél tuningolni vagy nem?

    Nem feltétlenül, de ne legyen full fapad a lap, mert ezt már korábban megszívtam :DDD (elégtelen VRM hűtés)

    8. Használt, vagy új alaplap?

    Elsősorban új (AM5-ben nem is nagyon vannak jó áron használt lapok szerintem még), de nem kizáró ok a használt, ha van rá sok garancia és jó áron van.

    9. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
    +1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége?
    Lehetőség szerint olyat szeretnék, ami tud vezérelni RGB-s alkatrészeket. Nem nagyon értek ehhez, csak a fiamnak ez az igénye :DDD.
    Hosszútávra tervezek, ezért is választottam AM5 platformot, így fontos a fejleszthetőség.

    Előre is köszönöm a segítséget :R.

Új hozzászólás Aktív témák