Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz Calogero #20076 üzenetére

    És mondd, milyen gyakran szokták megkarcolni az autódat és a tükrödet letörni vandál kerékpárosok? Akik eddig előre mentek, ezután is előre fognak, de az új szabályok nem hiszem, hogy bárkit is kifejezetten arra késztetnének, hogy a sávok között menjen, ha eddig nem tette, ez abszurd. Megjegyzem én is megdöbbenéssel láttam múltkor egy csávót bringázni a Hungárian úgy a Vidámpark magasságában az egyik felüljárós részen, a két külső sáv között, de hát aki szervdonor akar lenni, azt nehéz ebben megakadályozni... :U

    Felelősségbiztosítása sok bringásnak van egyébként, a Kerékpárosklub tagsággal jár ilyen, és szerintem is hasznos dolog, de kötelezővé tenni nem hiszem, hogy szükséges lenne. Azért nem ugyanaz a gyakoriság és nagyságrend, amilyen károkat a kerékpárosok okoznak, mint ami az autósok esetében indokolta azt, hogy kötelező felelősségbiztosítás legyen.

    A rendszám pedig egyszerűen megvalósíthatatlan, egyrészt iszonyatos pénzeket emésztene fel az egésznek a hivatalos nyilvántartása, dokumentálása, egy ezer éves orosz női kerékpár esetében pl. biztosan többet, mint amennyit maga a bringa ér (ami ugye 0 felé lehet valahol), másrészt szerintem nem lehetne úgy elhelyezni, hogy látható legyen, de ne legyen veszélyes (mégis mire ragasztanád a matricát? ne mondd, hogy sárvédőre, a kétszemélyes háztartásunkban lévő 6 kerékpárból egyen van ilyen). Emellett ha már kisrobogóra meg quadra nem kell, akkor talán a károkozások súlyát is figyelembe véve talán nem a kerékpárosokat kellene először vegzálni emiatt... :U

    A kerékpáros viták alapműve ugye megvolt? :)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák