Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gerg0

    aktív tag

    válasz Ariadne #20078 üzenetére

    De legyen nekik is kötelező a biztosítás!
    Azzal hogy a 2 autó között furakodnak előre máris az én személyes vagyonom biztonságát veszélyeztetik!
    Tavaly egy rohadék segédmotoros a pirosnál furakodott előre és csak a sárvédőt meg a hátsó sárvédőt húzta meg 70e Ft-os kárt okozva, aztán elhúzott és ebben nincs benne a javításkor kiesett idő (az is pénz!), meg az autóm értékének a csökkenése. Az ilyen balesetek gyakorisága meg még csak most fog megnőni, mert már legálisan is tehetik, akár a "0 értékű orosz női kerékpárjukkal" is.

    Ha csak arra gondolok hogy jön egy tatter/mammer és éppen 2 autó között esik el és végigkarcol mindkettőn 1-2 elemet, tükröt letör, ablakot betör azt ki téríti meg? :U

    [ Szerkesztve ]

  • Calogero

    addikt

    válasz Ariadne #20078 üzenetére

    3 éves autónál 2 eset.

    1. Kereszteződésnél zöldnél elindulok, de biciklis társam úgy gondolta piroson áthajt a zebrán, és találkoztunk a zebránál. Oldalról telibe vágott. A biciklis megsérült így nem tudod elhajtani, persze ő volt jobban felháborodva. Mivel megvoltak a kerékpáros adatai, így a javítási költségeket + a törés miatti értékcsökkenést (200 000Ft-ot) betudtam rajta hajtani bírósági peres úton.

    2. Parkoló autónak jött hátulról neki egy biciklis (piros poló, hosszúhaj,zöld lila kerékpár.. ennyit mondtak a szemtanuk) A károm egy újra fényezett lökhárító, valamint sikerült neki telibe találni tolatóradarom 1 szenzorát, így azt is cserélnem kellett.

    Amióta közelebb lakok a melóhelyhez én sem járok autóval hanem biciklivel tekerek, tehát mindkét oldalról érintett vagyok. Elképesztő hogy mennyire figyelmetlenek vagyunk mindként részről nézve. Múltkor is tekerek melóba és látom hogy kapubejáróból tolatna ki egy autós. Megállok, a gyalogosok is. Az autó elindul, de biciklis társam úgy gondolta, hogy csak poénból állunk és nézzük hogy az autós áll kifele, és fogta magát át "száguldott" az autós mögött. Szerencsére nem történt baj....

Új hozzászólás Aktív témák