Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petrasgabor

    csendes tag

    Üdv. mindenkinek!
    Ha jól tudom, jelenleg APS-C méretű szenzorral csak a Samsung és a Sony van jelen MILC fronton. Miért lehet az, hogy csak a két nem-fényképezőgép-főprofilú vállalat próbálkozik a nagyobb érzékelővel?
    Számít annyit az m4/3+pl.ZD vs. APS-C+Sony, hogy nem érdemes az utóbbit venni? Mégiscsak cserélhető objektívről van szó, ha úgy gondolom adapterrel egy régi filmes üveget is feltekerhetek, és AF+stabi nélkül a probléma megoldva. Vagy azért nem ilyen egyszerű? (És talán éppen ezért jobb mondjuk egy PEN, mert az akkor is stabilizál?)
    A NEX széria igényes gépnek tűnik, képminőség is rendben van (vagy mégsem?), az ára sem vészes, mégis úgy érzem a közhangulatból, mintha picit le lenne írva/nézve a gép. Az obik miatt, esetleg a kevéske gomb, vagy a márka? Mi a baj vele?
    100e környékén az NX5 képe nem győzött meg, az e-pl1 picit "műanyag", viszont szenzortologatós, a NEX ki van csúfolva, a LUMIX pedig.., ja az nincsen 100e környékén. Tehát akkor várni kell a NIKON-ra vagy az árcsökkenésre, vagy a Mikulásra...? :)
    Minél inkább ásom bele magam a fényképezőgépkeresésbe, annál jobban elbizonytalanodom. -ez nem nagy újdonság-
    Ha vettem volna egy SX130-at +CHDK, már rég a képeimet nézegetném a tesztek és fórumok helyett. :D
    Ez picit hosszú lett és a kérdés is sok; előre is köszönöm a válaszokat és a reakciókat!

  • petrasgabor

    csendes tag

    válasz Parci #1719 üzenetére

    Parci: Értem, tehát főleg a NEX-5 ergonómiájával vannak gondok. Kár érte, pedig a magnézium váz csábító. (és jót tesz a csontoknak) Volt már a kezemben, de akkor csak érdekességképpen felkaptam. Obik terén kezdetnek nekem elég a kit. (Főleg "utcai fotózás" témakörben tevékenykedem.)

    Szulita28: Az AF+Stabi nélküli életről annyit, hogy azért volt már fényképezőgép a kezemben... ;) Két évig használtam hőn szeretett tanulógépem egy ZENIT 3M személyében fix obival stabilizátor, AF, és zoom nélkül. Azok úgyis csak elkényesítik az embert.. :D
    Nézelődtem már, persze NEX-3 palacsintával 84e, 18-55-tel 97e, a GF2 és az E-PL2 150e. Azért nagyon nem mindegy. Pont ezért kérdeztem. És ha kit-tel főleg ízlés kérdése a dolog, akkor ízlésem szerint spórolnék egy 50-est. :)

    Mercutio_: Igen, a Samsung kipontozódott, pedig az EVF tetszene (nem a legjobb, de legalább van). A GF1 valóban tetszetős, az árad sem rossz, de sajnos még várnom kell a vásárlással. Addig marad a nézelődés, tájékozódás, hogy amikor aktuális lesz, már ne kelljen agyalni, hogy akkor most melyik is legyen.
    Az SX130 persze nem volt komoly. (bár mondjuk RAW-ból még talán ki lehetne hozni dolgokat) A dpreview-n megnéztem pár géppel az ISO összehasonlítást, és az SX 210 simán hozza a GF1 szintet. (csak az egyik ISO80-on van a másik pedig 800-on. De melyik? :DDD Sajnos RAW-ot nem engedik kiválasztani) Az E-PL1 800-on azért tisztább mint a GF1. (közöttük van kb. a NEX-3, sőt színeknél néhol talán ő nyer pl. a kártyalapnál)

    Köszönöm a válaszokat!

  • petrasgabor

    csendes tag

    válasz Messer22 #1726 üzenetére

    "nex: jó dolog, de csak akkor, ha van mellette komolyabb gép is." Na pont ez az, hogy miért, és ebben az árban mi a "komolyabb"?

    [ Szerkesztve ]

  • petrasgabor

    csendes tag

    válasz hegyimorc #1728 üzenetére

    Tehát mégegyszer: "nex: jó dolog, de csak akkor, ha van mellette komolyabb gép is." Erre vonatkozott a miért? Semmire sem kell engem rábeszélni, már megvolt a gépfogdosás is, de amíg ilyen megjegyzések vannak a NEX-ről, mint ez a fenti, addig felmerül a kérdés, hogy lehet csak én nem vettem észre a helyszínen, hogy szar. Külsőre sajnos az E-PL1 anyagminősége nagy csalódás volt, a 2 talán már jobb, de nem 50 000 Ft-tal, az NX5 nagy és a képminőség sem az igazi, a tükrösek átnézeti keresője, fogása egy álom, de hatalmasak (erre nem most jöttem rá). NEX-ek közül csak az 5-ös volt kirakva, nem volt gond a fogással, de nem költöztem be egy napra a Saturn-ba, átnyomkodtam a menüt, de nem biztos, hogy 100%-osan (vagyis -Auchan), fényképeztem vele, de a körülmények korlátozottak egy 20centis pórázzal. Szóval kérdés pontosítva: miért ne a NEX?
    Most jön majd az, hogy ha már így eldöntöttem miért nem veszem meg. Azért, mert csak 1-2 hónap múlva lesz aktuális, addig pedig tájolok. Beszélgetünk a fényképezőgépekről, nem sietek. És nem vagyok Sony NEX fan sem, csak keresem a 100e Ft környékén lévő legjobb alternatívát, és eddig erre jutottam.

    Első bekapcsoláskor picit pofáncsap a 920 000 pixel, és onnantól a negyadakkora felbontás már kissé darabosnak tűnik. :U

    Peregrinator: Nyilván más a célközönsége az E-P2-nek és a NEX-5-nek, de írnál pár gondolatot a két kép összevetéséről használat közben?

  • petrasgabor

    csendes tag

    válasz FEDman #1933 üzenetére

    Oké, oké pusztán érdekességnek szántam, én csak most találtam rá, de látom Sony NEX témakörben nem ismertek tréfát. :N

  • petrasgabor

    csendes tag

    válasz Parci #4324 üzenetére

    Lehet, hogy rosszul figyeltem, de nem arról volt szó tegnap a PH!TV-ben, hogy ez csak valami 0.1-es firmware a nex-7-en, ami jövőre -a kiadáskor- biztosan frissebb lesz, és a szoftveres hibákat addig még javítják benne? Mert addig akkor kár volna előre leírni a gépet/EVFet. Vagy úgy érezted, hogy a "vas" nem elég a keresőben?

Új hozzászólás Aktív témák