Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • avl

    aktív tag

    válasz ngaba #96727 üzenetére

    adnal valami linket az "OPEN"-röl ? mi ez, ETF ? köszi

    en sem/nem osztom teljesen azt, hogy ESG az tutti "nem-nem-soha nem"

    el tudok kepzelni olyan környezetet, akár olyan szabályozást is, ahol ESG-vel jol lehet jarni
    ...lehet ezt "mümorálnak, müerkölcsnek" is nezni persze

    illetve befektetes kapcsan: pl. fegyveres cegeket valoszinü a haboru kirobbanasatol lathatoan erdemes volt venni, es szerintem ma is igy van ez, mert fogy a fegyver a haboruban es sokan többet is akarnak majd, mint 1.5 eve volt nekik; ebböl adodik: ott komoly konjunktura van
    ..viszont nem idegen tölem teljesen az, hogy köszönöm, de en ebböl nem akarok "tul nagy hasznot huzni"
    vannak pl. A-ban ismeröseim, akik teljesen egertelmüen moralis alapon fektetnek csak be
    nyilvan lehet ezt vitatni, en teljesen nem itelem el
    aki igen: biztos talal mindenki (? na jo: mindenki normalis) olyan területet, amire azt mondana: hiaba tisztan befektetesileg rendben van/lenne, moralis-erkölcsi megfontolasbol nem fektet abba, nem hasznalja ki a szitut

    ___________

    itt nezve: ESG index nem olyan rosszabb, mint nem ESG: [link] azt nem vizsgaltam, hogy csak a marketing kedveert divatos nevü ESG, vagy mennyire az

    vagy: socially responsible investing: [link]

    akar el is erkezhetünk oda, hogy kinek mit er meg a vilag jobba tetele - most olvastam ebook-ban The Snowball: Warren Buffett and the Business of Life könyvet, W.B. sok gondolkozas utan a Gates alapitvanyra bizta a jotekonyra szant penzet, mert ott van meggyözödve arrol, hogy a legtöbbet igyekszenek egysegnyi penzböl kihozni (nnna, ha elegendöen meg vagyunk ilyenröl gyözödve [!!! korrekt alapitvany, stb.], mindenki elgondolhatja maganak: mennyi hozamrol, akarmiröl tudna ilyenert lemondani ...jó töprengést, helyes döntéseket !)

Új hozzászólás Aktív témák