Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz Rakeem #5503 üzenetére

    Valahol próbálj ki élőben egy 6500fd-t. A kézi zoom, a jó érzékelő/megapixel arány és a nagylátó miatt szerintem egyértelmű győztes, messze nem olyan zajgyár mint a többiek, dpreviewon láthatod magad is az összehasonlító fotóknál...
    Ha az s5is plusszai kellenek akor meg S9600 (ezem van most pont ezen bővíthetőségek miatt). Rengeteghet olvastam, sikerült pár gépet élőben is kipróbálnom, S3IS-t egy hétig is használhattam. 6500 körberöhögi.

    errrtu: Én nem aggódnék aaz S3IS miatt, eredetielg azt akartam aztán 6500fd lett miután mindkettőt kipróbáltam; de elég meglesned a fenti vagy bármelyik tesztoldalt látnád magad is...

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Szten Márs #5638 üzenetére

    Pontosítanék. Tavalyi fw-ekre volt jellmező, azért is nem írtam, akkor volt amikor néh ameghülyült a zajszűrés 100as isonál is, és 1-1 bunda vagy bokor úgy nézett ki mint egy 9mpixeles kompakton :).

    300 vs 420 ill 28 vs 35mmnél egyértelműen többet nyom latba szvsz utóbbi, ugyanis a dif ~ ua, de jobban használható az hogy le tudod azt fényképezni amit látsz, és nem szenvedsz mint egy kiskompakttal hoyg nem tudod visszaadni, mindamellett hogy ha picikét komolyabban kezd az ember kattingatásnál fotózni ott is nagyon jjól használható a nagylátó.

    Szűrőkompatibilitást ne felejtsük ki, polár (nd, uv) szűrő musthave kaetegória, 1× kell kipróbálni, és 3xxx-4xxx ért kapn már hozzá.
    Képstabiról annyit hogy mindkét gépnél kell 1.-2 hét mire megszokod, ekkor abszolút remegő kezű kedvesem is csinált legalább olyan képeket a fujival mint a canonnnal, és utálom mikor az ember kidob sok-sok tizest, és rögtön el is vágja magát attól hogy kicsit beletanulhasson a point and shot fotózásnál jobban.
    _Nekem_ nem hiányzott az a stabi ami az S3ban volt, amennyit segít annyival kevesebb jut egy fényérzékelő pixelre, és ugya a cmosos stabi pont a zoomtartomány második felében kvázi hatástalan.
    Ha vkit annyira érdekel 1 hetes S3IS és 2 hónapos 6500 tapasztalatimat összehasonlítva leírom; de fél oldal rizsa helyett egyértelmű fuji. Ééés S3IS-t akartam eredetileg venni én is! :). Akinek ajánlani tudnám inkább az S3IS-t, annak nem ezt, hanem egy fele ennyibe kerülő kompaktot ajánlanék, mert annak tök fölösleges ekkora váz.

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz orbano #5641 üzenetére

    300Dnek egy nagy előnye és egy nagy hátránya van.
    Fw frissítéssel 10D-t csinálhatsz belőle, és ez igen örvendetes.
    A mechanikája a leggyengébb a tükrösök között, rekesz és tükörfelcsapás nagyon nem tartós, és azt a 60ezret könnyen ráádolhaztod megint a gépre. Your Choice.
    (Én K100D-vel szemeztem, aztán egy Sony Alphát 2 napig használva rájöttem hogy amire nekem kell a gép, arra jobban járok _én_ egy 9600al, bővíthetőség és kezelhetőség lazán van olyan mint a belépő tükrösöknek, de én 3 ojjektív alatt nem úsznám meg. Oké hogy vannak olyan 70-200 amik makróznak, de a telefonom (10cm) 2 méterről fér bele. Ez persze néha jó, de **ra nem lehet hagyományos makrózást fényképezni vele. A nagylátós/kitobija meg gyk alkalmatlana makróra a baromi nagy tárgytáv miatt, közgyűrű meg megint horror. Jah, és a Sony sem csinált olyan képeket hogy hű; rosszabb fényviszonyok között kevésbé volt ugyan zajos, de kb olyan mint amikor én 400as ISOval lövök, Sony képei meg mintha az enyémmel 200-100ason löttem volna, képtől függően. Kereső az állat volt, meg a varázs hogy DSLR, aztán 9600nál pár dolgog rosszabb helyen, és képek alig jobbacskák, dof ami kisebb, de amennyivel az ritkán plusz. (Így is makróztam úyg békát hogy monitoron láttam hogy szeme éles de orra meg feje búbja már nem :D, persze újralőni már nem tudtam. Tom, sonyn van mélységélesség ellenőrő, de ennyire pontosan úgysem látszik...

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Szten Márs #5675 üzenetére

    Öhm, úgy emékeztem hogy érzékelő mozgatásos stabi van benne . Nem egyém volt, csak 1 hétre megkaptam.
    Adapterbussszal nem olyan olcsó már a szűrőzés, az meg a kisebb kompaktokra is van, persze.

    orbano: Hogy pontosan mikkel tud többet a 300Dnél a 10D azt már fejből nem tudom, de googlizz rá, pár hasznos cucc (nekem az lett volna), azt tudom.

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    300D: Ha _garantált_ kevés expo van benne és tudod upgradelni 10D-nek akkor ok. Amúgy felejtős.

    D40: Leszámítva hogy szoftveresen annyira lebutították hogy pár nagyobb kompakt és bridge gép lenyomja, és obi kompatibilitása ***, nem rossz :U ...
    De én inkább K100D-t vennék...

    adik, és a Fuji S széria? Az meg a S* IS-t veri rommá...
    Kapni mindkettőt! Másnem használtban, de érkeznek még. (Rendelésre
    Várható érkezés: 2007-11-06)

    telex: Mert 5600/5700 egy kompaktok és bridge gépek hátrányait egyesítő gép. Kicsi érzékelő, motoros zoom, egyedül a rawban és nagyobb zoomátfogásban több egy huszonezres kompakttól; tipikusan vagizni veszik mert nagynak néz ki, szinte összes ismerős aki ezt vette azért vette mert komolynak néz ki és nem drága.
    Félreértés ne essék, nem pocsék a gép, de nem az aminek sokan hiszik, 5xxx komapkt nagy mérettel, 6500/9600 a bridge gép (főleg utóbbi).

    seth: Ha nem tetszett akkor minek cseréled 400D-re? A 4 betű vonz, vagy valamire szükséged is van abból, mittomén brutálisan kicsi mélységélesség kell, vagy sokat lősz beltérben vaku nélkül? Vagy egy 600 tele kell természetfotózáshoz? Vagy csak belefér, akkor miért ne? :)
    Én a plusz tudás/bővíthetőség miatt vettem 9600ost, pedig K100D-t akartam. Ugyanolyan érzékelős Sonyt próbáltam, 3 féle obival, egy hétvégét nyúzhattam, és kiderült hogy nekem rohadtul nem ér meg plusz 200 ezret annyi plusz. (Mert 3 obi kellene nekem azokhoz amiket fényképezek.)

    King428: Ha vársz lesz még 6500. Bár ha ekkora a keret akkor 9600al is kacérkodhatsz, ha kell a bulb, a külső vaku, a több gomb a vázon, a hajtogatható kijelző, jobb kereső. Nekem 6500 volt rengeteg utánajárás után, és DSLR helyett 9600 upgradeltem. 1 ideig egyszerre volt mindkettő, képminőségben egyértelmű győztes nincs, van ami egyiknek, van a mi másiknak fexik kicsit jobban; lényeg hogy nem nevezhető egyértelműen rosszabnak a 9600os.

    Nem, nem rossz rajta a kézi élességállítás, bár lehetne nem interpolált az tény.
    Én Panát nem venném, 2-3 gépüket próbáltam huzamosabb ideig fz30at)és sokal jobban tetszik a Fuji, képminőségben is ált. jobb (zaj téren van főleg különbség. CA meg nem olyan vészes, bár tény hogy ez sem egy hibátlan obi, de normálisabb obik maguk ennyibe kerülnek. Vannak jó CA eltávolítók. 6500 megvétele elött féltem tőle hogy észrevehető lesz, de nem az; ha meg vhol akkor vágást csinálsz, PSben belövöd a CA eltávolítót és done.)

    FZ50 vs 9600
    1/8" 10MP vs 1/6" 9MP SCCD (így zajosabb néha jó fénynél is a pana, és állandó erős zajszűrés)
    TTL vaku non TTL (más kérdés hogy ez gyakorlatban mennyire hátrány vagy sem)
    35mmkezdő 28mm kezdő (Panán nincs nagylátó!!!!)
    tárcsás beállítás mindkettőnél megvan, de egyiknél kényelmes, másiknál xarul használható, és ebben a fuji nyert
    buta vs okos AF :) (sárga és 1 folt, zöld és sokpontos minta)
    usb 1.1 vs 2.0
    saját akksi vs ceruza akksi
    AF makró vs AFC (első marketingnek tűnik, utóbbi viszont soxor jó szolgálatot tesz
    több méretnél is állítható tömörítés vs maxfelbontáson használható legjobb tömörítés (ezt utálom)
    stabi vs nincs stabi (bár kezdők mindkettővel rosszat lőnek, haladók mindkettővel jó, legalábbis bnőm is, én is eleinte S3 ISis tudtunk bemozdult képeket lőni, ismerve a gépet a 6500/9600al sem jött már elő, pedig előtte mikor keresgéltem fontos szempont volt nekem is a stabi; plusz beltéren ami ISO 200 a panánál képminőségben, az iso 400 a fujinál és azt pedig simán ki lehet tartani 200ig.(mert ugye az ember EVFt használ ezeknél)
    szűk rekesznél látható minőségromlás vs nem látható
    lassabb vs gyorsabb EVF frissítés (30v 60 fps lehet fujinál)
    lassabb vs gyorsabb sorozat (egyiké sem egy hűde ettől még, de fujié már használhatóbb)
    Ill. jobb makróképességek vmivel a Fujinak (fz30hoz képest tuti, plusz nem mindenkinek előny de van akinek az lehet hogy a fuji obiját letámaszthatod a makrózandó témára :) )

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Dtomi #5815 üzenetére

    Mert hw-ileg nem egyezik meg bármivel, csak a 300Dvel.
    D40 tuti hgoy nem nyújt többet, hisz azt kiherélték fícsörökben mint állat; egy nagyobb kompakt többet nyújt nála swesen...

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz _seth_ #5825 üzenetére

    ... a kettő nem egy kategória; és a 9600nál még lehetne talán, de 6500nél nem. De 1-1be nem hiszem hogy cserélsz 6500ről 400D-re. Ha igen, akor a kitobival 1 méterről makrózhatsz, telével 2ről, ami hagyományos makrózásnál kvázi használhatatlan. Ha kitobival olcsón is kapod a 400D-t (biztos nem annyiért amennyi a 6500) akkor azzal ugye 75mmig 'érsz' el, nem 300ig. De furcsa nekem ez az összehasonlítás, hisz ha akkora gyújtávtartományt és makrózást akarsz mint a 6500nél, akkor vagy egy 27-200as nagyzoomátfogású ojjektívet kell venned, vagy kettőt ami ezt lefedi (egyik sem jön ki 80nál olcsóbban), ha makrózól akkor ahhoz is kell egy obi, így sehogy sincsenek árban pariban.

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Párom kisgépét cserélnénk (DSCW170, 25-140mm, fém ház, átnézeti kereső, 10mp).

    Ok: Mélységélesség, zaj, komolyabb átnézeti nem ártana, meg mechanikus zoom az igen jó lenne (két kézzel+átnézetivel jóval stabilabb ugye a gép).
    Használtakat vadászok, 60k körül jó lenne ha beleférne.

    Van egy S100fs-em, nem még egy ekkora gépet keresünk (akkor vennék egy 6500fd-t :) ), hanem olyat amit a női táskába is bevágható és sok jó képet tud vele lőni (a lassú af és kis szenzor miatt mtb maratonokon relatív sok a kissé elmosódott, melléfókuszált kép).

    Amiket nézegettem:
    E-PL1 árban is belefér kitobival, bár kicsit húsos, és átnézeti nélkül nem fogja két kézzel használni, akkor meg egy nehéz egykezes... 1/2000 nem tudom elég-e, illetve a kijelzőt erős napfénynél alig látni. Jah, asszonynál 'halálos' a 3 állapotú akku visszajelzés...
    S90 : Nincs fényképező alakja, meg se átnézeti, se jó fogás, se mechanikus zoom.
    G11: Alakul, bár motoros zoomos és csak időnként mérik korrekt árban, plusz nem túl fényerős.
    EX1: Azt hittem megvan. Aztán a gyűrű csak dísz, 1/1500al nyáron el is vesztem a jó fényerejű objektív előnyét, mert lerekeszeli a gépet az automatika, és kis mélységélességnek lőttek. Bizonytalan af, béna státuszsor, gyenge stabi (bár még ezzel is hasonló az eredmény mint a G11 jó stabijával és gyengus obijával).

    A pana és a nikon is régi motoros a témában, de ott is amiket elkezdtem olvasni a fejem fogom hogy ez sem lesz a nyertes (P7000, LX5 ami még so-so, de ritka mint a fehér holló).

    Halvány emlékeim vannak egy ilyesmi kompaktról, ahol az objetkív körüli gyűrű beparaméterezhető zoomállításra is, talán átnézetije is volt, sajna nem találom melyik volt.
    Tudom hogy kicsit furcsa igény hogy ne is legyen nagy, meg lehetőség szerint mechanikus zoom+átnézeti is legyen rajta; és még ne is legyen drága (2-3évesen ne is :) ), de hátha tudtok pár tippet adni amin elindulhatok :R

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Zozzer888 #36693 üzenetére

    A G10 nem igen csinál jobb képeket mint a mostani W170ese... illetve árban picit el vannak szállva konkurensekhez képest ezekkel használtan. (Elődjét Best pocket point and shoot camera-nak választotta a dpreview...)

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz MC Pite #36695 üzenetére

    Nincs senkinek tippje a Sony W170esnél jobb nagyszenzoros kompakt/nem nagyon kiherélt MILC ami nem drága? (X100 használtan kétszer annyiért megy mint ami a projekt maximuma...)
    LX5 vagy LX2 se lenne rossz, ha lenne. G10/11 féle lenne a legjobb, de jobb képet csináljon mint a mostani, gyorsabb af, kisebb mélységélesség, kevesebb zaj lenne a váltással a cél.

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Švejk #37915 üzenetére

    Van bridge, csak kevés. De ha a kevés újat leszámítjuk, árban az S100fs van a közelben, pl ez.

    Képminőségre, érzésre, bővíthetőségre és és föld a travelzoomokhoz képest. 10 kép után azt mondod ecsééém, ilyen kényelmes gép nincs a világon :).
    Kicsivel (sokkal) többel a 'tárban' Rx100, X10, X-S1 kerül még be a képbe, kicsit kevesebbért S9600 vagy akár 6500fd. Persze dinamika kiterjesztés, képek auto forgatása, korrekt evf, fehéregyensúly korrekció, patent arcfelismerés (vakunál egyből két képet ment el, egy korrekciósat meg egy simát, illetve a kép elkészültekor már az arcra nagyítva mutatja a képet, ez elég kényelmes)bitang af segédfény ami videónál is működik és egy csomó finomításról le kell mondani a 9600(v 9500)nál.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz mefistofeles #37929 üzenetére

    A Fujinak jóval kényelmesebb a markolata, ez legalább annyit számít. Amúgy nem tudom mit látsz amiben az oly jobb, mert a nagyobb felbontás és nagyobb zoomátfogást itt nem túl előnyös. (Ilyen kis szenzornál is ilyen fényerőtlen obiknál -manuál módot ha nem akarod használni akkor meg főleg- a legkisebb záridő sokat nem oszt nem szoroz, mert kb a napba kell fényképezned hogy elérje...
    Az árramforrást mérlegeld még melyik jobb neked.

    Én mondjuk inkább a Fujifilm FinePix T300-re tenném az x-et, hasznosabb gyutávval, és főleg akkor ha egykezes használatot tervezel. Ha a kukucskát szereted használni akkor az S.

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz mefistofeles #37931 üzenetére

    Nem kel nagy jóstehetség hozzá, a Fujinak vastag a markolata, az olyé kisgyerek kézbe lehet kényelmes (a D5000emnek is gizda markolata van, nem kényelmes, de elsősorban bal kézzel fogom, az obinál, így elmegy) - viszont sokan a szuperzoomokat is egy kézzel használják, ott fontos a markolat. Már aki arra vágyik hogy ilyet egy kézből használjon persze...
    Nem titkolom, rühellem a szuperzoomokat, mert a kompaktok tudását adják el kétszer akkora térfogatban(mert ettől komolyabbnak? tűnik), aminek nem sok értelmét látom. A bridgem más, mivel bőven a kompakt feletti érzékelő/obi van benne. Azt hogy 2/3 olyan súllyal miért rosszabb a menüt túrni, nem vágom, főleg automata módbnál minek, azt meg pláne. Egyszer beállítasz vmi 3/4/5 mpixel, normál tömörítés... max ha van fénymérés, beállítod mátrixra, fókuszt középpontosra, és soha nem kell többet a menüben járkálnod.

    Ebben az árkategóriában, hasonló paraméterekkel az ilyenek alapján dönts(kényelem, táp,stb), érdemi különbség úgy sincs a képük között. Magyarul azt vedd amelyik jobban tetszik.

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz skopy #37936 üzenetére

    A belépő kategóriában tizenkettő egy tucat, nem törik magukat a gyártók. A Fujinak vannak nagyon ütős gépei, de százon felül kezdődnek. Régebben volt egy-két nagyszenzoros olcsó kompaktja (fx0 széria), meg a 'legendás' 6500fd, aztán ő sem töri magát. Felette remek obik, egyéni szenzorok; viszont mivel sokszor szembe mennek a többiekkel (illetve más irányban) nem is túl elterjedtek. Pedig rohad szivesen segítenék egy X-E1el (18-55 2,8-4el, 60as 2,4es makróval és 35 1,4el :D) meg páromnak egy X10el hogy terjedjen jobban a márka :). Igaz, megtörném az évek óta tartó megapixelkorlátot ( S100fs, N8, D5000 ~12mp), de a(z egyik) legjobb aps-c szenzorért egye kukac ;]

    Ez a hiszem/nem hiszem meg ha nem próbálgatott az ember többfélét akkor inkább hanyagolós sztem.

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz franc0 #38112 üzenetére

    Akinek 25 van, annak van 42-62,5is, ha jól számolok ;)

    Őszintén, mekkora differenciákra számítasz a 25ezres kategóriában?
    Amúgy elég földhözragadt nézetekre vall hogy akkor az vesz tükröst, nem tudom mennyit használtál belépő tükröst :U
    Én ebben a kategóriában ezt az összeget hozzáraktam a telefonhoz, és vastagon állva is hagyja az olcsóbb fénygépeket. Ez csak azt jelenti hogy azért nem válaszolok értelmeset is neked, mert nem tudok.

    Nem tudom mennyire vált be a módszer... Mellesleg sokat nem írok ebbe a topikba, de olvasni is rohadt fárasztó hogy fél oldalanként elhangzanak ugyanazok a kérdések nap mint nap.

    Plusz nagyob b lendülettel segítenek ha azt írod hogy 'az A ilyen, az tetszik ez meg nem benne, a B meg ilyen a C meg ilyen első utánalesés után.' Meglátnánk a dillemmáid, kérdésed, talán tudnánk utat mutatni.

    Mi a fene visz rá egyeseket hogy SX500at válasszanak egy HS25 ellenében??? :F

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Sziasztok, milyen fényerős kompakt ajánlanátok LX15 mellé alternatívának?
    Ismerősnél jön a picur, úgy gondolták 100 körül szánnának rá (akkor sztem X30), de újban jóval fentebb lesznek ilyen gépek. Én szeretem a Fuji (és Oly) képivilágot és vaku IQ-t, előny a leafshutter/gyorsvakuszinkron... De nem ismerem a mostani felhozatalt, így tőletek kérek segítséget :R
    (használt is jöhet, de 2-4 évnél nem szeretnének nagyon idősebb gépet).

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Tin_Shield #62920 üzenetére

    Köszi, a mft vonal a B terv (nekem az lenne az A, de elsőre idegenkednek úgy érzem a fixektől). RX úgy nézem erősen limiten felül van, úgyhogy a G7X van az újak között versenyben. :R

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák