Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kiralybali

    tag

    Sziasztok!

    Általános iskolás gyerekemnek szeretnék viszonylag olcsóbb kis digitális gépet venni.
    Most már elérte azt a kort, ahol nem feltétlenül kell hiper ütés/víz/nyál/sár/stb álló gépnek lennie, persze azért ne "üvegből" legyen.
    Jó lenne, ha az elkészült képek azért valamire használhatók is lennének, tehát a gagyi is kerülendő.
    Kb. 20-25 ezer lenne a megcélzott felső határ. Tudom, a legyen jó és olcsó örök ellentéte, de hátha.
    [Ezt a tesztet találtam..]
    Igazán végitélet nincs benne, csak egy táblázat.
    Ismerős olyat mondott, hogy az a nyerőbb, ha a zoom tartomány kisebb értéktől kezdődik, meg hogy a megapixel inkább kisebb legyen, mint nagyobb, mert általában ugyan akkora a fényérzékelő lapocska, vagy mi a tüdő, és nagyobb felbontás ugyan akkra lapon szarabb képet eredményez.
    Szerintem még az is lényeges lehet, hogy a kijelzője milyen.
    Mivel gyereknek lesz, nem majd ha egyszerű, és nem tud ezer funkciót, effektet.
    A képstabilizátot előny?
    Szempont, de nem elsődleges, hogy ha esetleg több színben is lehet a gépet megvenni.

    Szóval tanácsot kérnék, típus megnevezéseel és indoklással :)

    [ Szerkesztve ]

    Balage

  • Kiralybali

    tag

    válasz Kiralybali #37537 üzenetére

    Megpróbálom korábbi kérdésemet megismételni, hátha valaki válaszol...

    Általános iskolás gyerekemnek szeretnék viszonylag olcsóbb kis digitális gépet venni.
    Most már elérte azt a kort, ahol nem feltétlenül kell hiper ütés/víz/nyál/sár/stb álló gépnek lennie, persze azért ne "üvegből" legyen.
    Jó lenne, ha az elkészült képek azért valamire használhatók is lennének, tehát a gagyi is kerülendő.
    Kb. 20-25 ezer lenne a megcélzott felső határ.
    [Ez a tesztet találtam.]
    Olyat fogok választani, ami kisebb zoom-tartománytól kezd (26 vagy 28 mm).
    Mivel gyereknek lesz, nem baj, ha egyszerű, és nem tud ezer funkciót, effektet, de mondjuk piros szem cucc nem árt gondolom.
    Szempont, de nem elsődleges, hogy ha esetleg több színben is lehet a gépet megvenni.

    [ Szerkesztve ]

    Balage

Új hozzászólás Aktív témák