Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Belabaa #54660 üzenetére

    Szia Belabaa!
    Nekem csak LX7 van, de az adatokat és a letöltött eredeti képeket hasonlítva tudok pár észrevételt tenni. Hát... kicsit elrugaszkodtak az árral, de szó se róla, hogy az érzékelő lapka tisztességes: 4/3, míg az LX7-nél 1/1.7-es és ez már eleve jobb képet eredményez és tettek rá keresőt is. Az optika kicsit visszament, mivel az LX7 f:1.4-2.3-ig, az LX100 f:1.7-2.8-ig megy, de ez sztem nem jelentős. Na, de a képek: nekem is vannak olyan fotóim, amit tudtam hasonlítani a letöltött eredeti LX100 képekhez - Prohardver cikkéből - http://prohardver.hu/teszt/panasonic_dmc-lx100_nem_kell_mas/mukodes_ii.html - A nappali fénynél nemigen látszik a különbség, símábbak, jobbak a képek, de nem kiugróan. Nagy ISO-s képet ott nem találtam, de a zajtérképek szerint még ISO 1600-nál is normális. Zaj szempontjából az LX7 kb.ISO 800-ig még elmegy, kis engedménnyel 1000-1200-ig működik. A makró képeket (virágok) hasonlítva normál ISO -nál (100-200-ig) mindkettőnél szépek, még külön nagyítást is bírnak kb. 4-5x, de többet nemigen.
    Hát ennyit tudok mondani röviden. Ez nem sok.

    üdv. Pibácsi

Új hozzászólás Aktív témák