Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz g@bo #53808 üzenetére

    Jó kis gép az, de vannak korlátai, szerintem nem meglepő ez az eredmény ha belegondolsz.
    1. Az első rx100-nak tudtommal még nem karcolt annyira az obija, szal egy ilyen képet én szigorúan rekeszelve lőnék meg vele állványról.
    2. 1" szenzor van benne, tehát iso 800 körül szerintem kb. azt kell várni tőle, mint mondjuk egy 4/3 lapkától 1600-on, ráadásul minél gyengébb fényben fotózol magas iso-n, annál zajosabb a kép.
    3. A sony nem a jpeg motorról híres, valszeg a zajszűrése sem valami kifinomult
    4. Ha van türelmed szerintem állványól raw-ban sötét vagy fekete homogén témáról lőhetnél egy iso tesztet úgy, hogy fokozatosan emeled az érzékenységet, ezzel kiderülne, hogy milyen értékeken érzi jól magát a gép, általában a köztes értékek (mint a te képeden iso640) sokkal jobban zajosodnak. Én is megcsináltam ezt a tesztet minden gépemmel és csak azokon az értékeken fotózok, amik tisztábbak... a régi olympusomon pl. iso320 sokkal zajosabb mint iso400, 640 szintén zajosabb, mint 800, inkább iso1000-el egy szint.

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák