Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • melkah

    tag

    Udv, gep vasarlas elott sokat olvasgattam milyen tapot szeressek venni. Kiszemelt konfig:
    ASUS p8p67
    INTEL i5 2500k
    ASUS ATi HD 5850 1Gb EAH5850 DICU/2DIS/1GD5
    2*4gb DDR3 G.Skill Ripjaws-X
    1 hdd kesobb talan sdd-is

    Elso korben kiszemelt tap amit az itt ajanlott http://jotapok.atw.hu/ oldalon szurtam ki magamnak:
    XFX Core Edition 550w 16k kornyeken
    Nagyon fontos szempont nalam, hogy 'csendes' legyen, az egesz konfig ebbe az iranyba lesz kialakitva.
    A rendszert idok folyaman 'eros' tuningnak tervezem kitenni. Kesobb ha ugy adodik erossebb, ujabb videokartya csereje barmikor fent alhat ha szukseg van ra.
    Korabban a CORSAIR Builder Series CX600 V2 nezegettem magamnak de itt a forumon inkabb azt olvasgattam, hogy ennek a bele kozel sincs olyan minosegi mint az xfx altal hasznalt seasonic. Ha rosszul ertelmeztem valami javitsatok ki , hogy ha hulyeseget beszelek.

    Az ingerkuszobomnek ez a ~16k koruli ar felel meg kb. A corsair amugy is megdragult a hetekben gondolom a jo arfolyam ingadozasok miatt.

    Ami erdekelne, hogy szerintetek ez a tap ezeknek az elvarasoknak meg fog e felelni ?
    Ha pedig hasonlo vagy jobb aron tudtok ajanlani egy 'jobb minosegu' tapot azt se tartsatok magatokban termeszetesen ha kerhetem indoklassal, hogy miert lenne nekem jobb

    Elore is koszonom..

  • melkah

    tag

    válasz vzsryl #11068 üzenetére

    Tenyleg, a pozitivumok kozul az 5 vs 2 ev garanciat ki is felejtettem.
    En ugy gondolom hogy teljesitmenyben elegge tulmereteztem ahoz hogy az "eros tuning" alatt ertve a proci a ramok es a vga maximumra tuningolasara eleg legyen. Ezt ugye jol gondolom, vagy mi a velemenyed errol, ilyen korulmenyek kozott is elegnek kell lennie ? (termeszetesen feszemeles is jatszik a tuningban)

  • melkah

    tag

    Sziasztok,
    i5 2500k lehetseges hogy i7 2600k lesz ez meg nem eldontott.
    2*8gb ram
    p8p67
    minimum 5850 kesobb erosebbre csere
    ssd +hdd

    proci , ramok videokartya a 'leheto legerosebb' tuningolasa mellett eleg vajon a XFX Core Edition 450w-os tap vagy inkabb kell neki a XFX Core Edition 550w, a kerdes mind a ket proci esetere vonatkozik ?

    Valaszotokat elore is koszonom.

    [ Szerkesztve ]

  • melkah

    tag

    Udv,
    tapasztalt motoros kollegak segitseget kernem.
    Adott lesz egy HP proliant microserver n40l tipusu masina amiben elvileg egy flex atx 150w-os tap van, bar a teljesitmenyet leszamitva a gyari specifikaciok nem arulnak el tobbet, kepekbol videokbol kovetkeztettem ki hogy ilyen tap megy bele.
    Elmondasok szerint eleg hangos alapjaraton a gep ami szerver letere nem is baj ha teremben van, de en ezt otthoni celra hasznalnam es nem szeretnem ha hallgatnom kellene a hangajat , igy szinte biztos hogy a hatlapi 12cm-es ventilatort lecserelem egy minosegi csendes peldanyra ami lassabban fog porogni.
    Ezutan marad a gyari tap 4cm-es ventilatorral.
    Ha ez is hangos ennek a helyere keresnek egy csendes flex atx tapot hasonlo tudassal ami nem baj ha mibosegi de nem dragabb mint az egesz gep. :)

    Elso korben ezt neztem ki: Ezt!
    Masodik korben pedig ennek a kistestveret?

    A problemam , hogy nem tudom mennyire lehetnek jok ezek a tapok minosegre?
    Nem nagyon talaltam helyet ahol beszerezhetoek lennenek magyarorszagon, es foleg kb akarhol mashol normal arban.

    Ha jobb otletetek van ilyen szabvanyu de hasonlo csondes vagy ha mar ventilatoros akkor kb hangtalan tapra azt megkoszonnem.
    Vagy ha jo ez a tap akkor tipp arra honnan szerezheto be emberi arban?

    Asztali gepemnel is nagyon odafigyeltem hogy a leheto legcsendesebb elembekbol tegyem ossze igy kb hangtalan, celom elerni a mikorservernel is hogy ne legyen hangosabb vagy megkozelitoleg egy hangban legyen mint a bele kerulo wd green diskek.

    Valaszokat segitseget elore is koszonom.

Új hozzászólás Aktív témák