Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hsrasus

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tegnap este úgy döntött a VGA-m h nem ad ki többet képet, a venti forog, de semmilyen jel nem jön ki belőle. Gyanítom 6 év után megadta magát. A kérdésem az lenne, h a konfigomhoz (az aláírásomban megtalálható, de 430-as Crossair táp) vehetek-e egy HD 6970-et (eddig 6790-em volt, de a kettő között van 100W külömbség)? Megnéztem az összefoglalóban a két ajánlott kalkulátorral, a bequiet-es szerint elég, de a másik szerint kevés lenne hozzá. Őszintén szólva attól tartok én is, h kevés lenne, úgy meg nincs értelme. Mivel nem akarok mást cserélni, ezért fontos lenne tudni, h megéri-e megvennem, vagy sem.

    Ebben tudnátok segíteni?
    Előre is köszi!
    Üdv:
    hs

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz _Atesz #120229 üzenetére

    Köszi szépen a gyors választ!

    Már egy ideje gondolkodom komplett gépcserén, de mostanában nem aktuális semmilyen szempontból.
    Igazából minél olcsóbban akarom jelenleg megúszni (lévén tönkrement, ami volt) azzal a kitétellel, h ne legyen rosszabb a VGA-m mint a régi. Tudom, h nem a legjobb megoldás, de hirtelen szembejött, ugyanis ehhez elég baráti áron tudok hozzájutni, csak a táp miatt bizonytalanodtam el.

    De ha menni fog a jelen tápommal, akkor nem rágódom rajta.
    Köszönöm mégegyszer!

    Üdv:
    hs

  • hsrasus

    aktív tag

    Sziasztok!

    A cuccaim közt szereplő konfigom van már 8 éve (+2 WD black HDD, 1 SSD és egy DVD-RAM). Azonban egy bő fél éve tönkrement a VGA-m és tudtam olcsón egy AMD 6970-et szerezni helyette. A problémám ott kezdődik, h az elmúlt időszakban nem volt időm játszani, most meg a nagy #itthonmaradásban lenne, de ha egy picit komolyabb játékról volna szó (mondjuk Team Fortress), akkor sajnos nem megy, mert vagy csak akadozik, vagy úgy kifagy a gép, h indíthatom újra.
    2 tippem van:
    - A táp már egyszerűen kevés e mellé a konfig mellé, mert a VGA nagy étkű és legalább már egy 500-as, vagy inkább 550-es kellene.
    - Mivel a VGA érelem szerűen használtan került hozzám, akár benne lehet a pakliban, h valami gond van vele, kitesztelni az említett okok miatt sosem tudtam, de pl a ventillátorát én még nem hallottam felpörögni (működik, mert manuálisan tudom állítani, arra akartam célozni, h nem vettem észre, h elkezdett volna "keményen dolgozni")

    Kérdéseim a következők lennének:
    1. Az lehet-e megoldás, h korlátozom a VGA áramfelvételét és akkor működik a rendszerem megfelelően (ha csak a táp volt kevés), csak nyílvánvalóan gyengébb teljesítményen? (Azt hiszem a catalystban is lehet ilyet)
    2. Ha az 1 opció nem igazán működne, akkor jelen konfighoz milyen tápot ajánlotok?
    3. Mi van akkor, ha a VGA-t lecserélem, mert valahogy sikerül kideríteni, h már nem tökéletes, egy RX5600-ra, akkor is kellene tápot cserélnem?
    4. Ha veszek VGA-t, akkor gyanítom, h nagyon hamar le fogom cserélni a jelenlegi konfigot egy Ryzen3600-ra, (+alaplap, memória, talán még egy új PCIeSSD is - csak így már sokba fájna és nincs kedvem nekikezdeni) de gondolom amiatt nem kell aggódni, mert ezek az említett új cuccok kevesebbet fogyasztanak, mint a mostanim, ugye?

    Egyébként nagyon meg vagyok elégedve a jelenlegi táppal, halk és teszi a dolgát rendesen, nem is szívesen cserélném. Előre is köszi a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz _Atesz #131321 üzenetére

    Köszi szépen a gyors választ!
    Első körben akkor cserélem a tápot, aztán ha minden ok lesz, akkor egy jó darabig még marad a régi masina, ha nem, akkor a régi táppal tudok építeni azt amit fentebb írtam, ahhoz elviekben elég a 430W.
    Köszönöm még egyszer!

Új hozzászólás Aktív témák