Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs7

    tag

    Sziasztok!

    Szeretnék segítséget kérni abban, hogy jelenleg az alábbi konfigot egy 450W-os Chieftec GPS-450AA-101A táppal hajtok, eddig hibamentesen, de nem szeretném, ha idővel elszállna, mert esetleg ehhez már alulméretezett lenne:

    Alaplap: Gigabyte Z68-AP-D3
    CPU: i5-2500k
    RAM: 2*4 GB DDR3 1600 MHz
    VGA: 1 db Sapphire HD5850 Xtreme
    HDD: 1 db 1TB WD Black
    ODD: 1 db SATA DVD író
    SSD: 1 db OCZ vertex3

    +2 db 12 cm-es venti.

    Ha oké, esetleg még tuning is mehet vele, akkor nem szívesen cserélném le. Előre is köszönöm!

  • Cs7

    tag

    Sziasztok!

    EVGA B5 650W-os táppal kapcsolatban először megosztanám a tapasztalatomat, majd kérdeznék is. 2 hét és 2 napig működött rendben, aztán egyik nap netezés közben minden előjel nélkül kikapcsolt a gép. Azután minden további bekapcsolási kísérletre már csak 1 pillanatra tudta felpörgetni magát és már állt is le. Sem égett szag vagy egyéb nem volt tapasztalható. Terhelést alig kapott ameddig működött, egy MSI Z590-A Pro benne egy tuningmentesen járatott 10600KF és egy MSI GTX 1060 6GB Gaming X társaságában. Visszatettem az FSP Raider 550-es - még bronz matricás - tápom, azzal minden rendben működik jelenleg is. Hamarosan érkezik a csere darab - ugye 14 napon túl szállt el -, viszont akkor most jönne a kérdésem, hogy hozzáértők mit javasolnak? Mivel az első nem vitt magával szerencsére semmit, így merjem-e beüzemelni az újat? Mi okozhatta a fenti hibát? Mit és hogyan teszteljek esetleges beüzemelés után?

    Előre is köszönöm a segítséget és remélem, hogy jó fórumba írtam, mert az itteni ajánlások alapján választottam ezt a típust.

  • Cs7

    tag

    válasz Geresics #139916 üzenetére

    Tessék elolvasni az összefoglalót! :DD

    "felvett energia=leadott hasznos energia/hatásfok"

    Nagyon végletesen leegyszerűsítve az a különbség közöttük, hogy a Platinum hatásfokú táp ugyanannyi Watt teljesítményt kevesebb felvett áramból képes előállítani, mint a Gold, azaz gazdaságosabban üzemeltethető. Részletesen tényleg ott az összefoglaló + PH tudástár! Ott hozzáértők szépen levezetik a kérdéskört :K

    DE! Ez nem azt jelenti, hogy ha szükséged van "X" Watt leadott teljesítményre, akkor azt ne tudná egy MINŐSÉGI akár "csak" 80+ Bronze hatásfokú táp, csak az nagyobb veszteséggel képes ugyanakkora teljesítményt "előállítani", mint egy jobb, Silver < Gold < Platinum < Titanium táp.

    Ventilátor vezérlés: Ezt hatásfoktól függetlenül is tudja sok típus, általában 30-50% terhelés között szokott lenni az az érték, amely alatt nem kapcsol be egyáltalán a táp ventilátora. Itt konkrétan a fenti Seasonic 30%-ig tud passzív maradni, a Fractal-nál nem találtam egyértelmű adatot, de az is tudja, sőt. Van olyan táp - a fentiek is ilyenek -, amelyiken kapcsolható, azaz kérhető tőle, hogy mindig járassa a ventijét egy kicsit, szerintem ez nem hátrány, kis légmozgás sosem árt. (A fenti Fractal esetében ez a kapcsoló a gépház belsejébe esik, kicsit megnehezítheti, ha sűrűn váltanál üzemmódot.)

    Összefoglalva: megbízható gyártó, kitesztelt, bevált típusával hatásfoktól függetlenül kisebb az esély mellényúlni, de sajnos hibás darabok bárhol előfordulhatnak. Én keresnék teszteket ezerrel a kiszemelt típusról, külföldi vásárlói véleményeket is, mert ott többet adnak el, több a visszajelzés.

    A fentieket nyugodtan javítsa ki nálam jobban hozzáértő, ha valami mégsem így lenne! :R

Új hozzászólás Aktív témák