Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz moha21 #7236 üzenetére

    Valóban ez a tapasztalatod?

    Persze "lakása válogatja". Én például egy régi építésű családi házban lakom, amelynek nem jó a hőszigetelése, így számomra ebben az időszakban nem furcsa a 20°C-os szoba.
    (Most éppen 18°C van a szobámban.)

    Viszont nyáron éppen a nem megfelelő szigetelés miatt fordított a helyzet. Még leengedett redőnyök mellett is felkúszik a hőmérséklet akár 26-27°C-ig is.

    Számos ismerősöm lakik panelházban; náluk pedig azt tapasztalom, hogy ilyenkor számomra - mert nem ahhoz vagyok hozzászokva - gyakran elviselhetetlen meleg van (25-27°C, van ahol még melegebb) a fűtés miatt.

    Nyáron pedig még rosszabb a helyzet, mert a panellakás olyan, mint egy "forró katlan".

    Új építésű, jól szigetelt családi ház belső hőmérséklete a fűtési szezonban szintén inkább a 25°C-hoz van közelebb (annyi a különbség, hogy sokkal kevesebb energiát emészt fel a fűtési rendszer ehhez, mint a régi, rossz szigetelésű házban). Nyáron jellemző az, hogy jóval hűvösebb van, mint odakint.

    Szóval tényleg nem tudom, hogy milyen lakásban jellemző az állandó, egész évben tapasztalható 20°C körüli hőmérséklet!? :F

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák