Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • oalex

    senior tag

    Sziasztok!

    300W körüli magas hatásfokú tápot keresnék. Ha kevesebbet túd az még jobb, de nem igazán találtam jó ATX-et még külföldi oldalakon sem ami 300W alatti.

    Szóval mi a legjobb ebben a kategóriában? És persze lényeges, hogy elérhető legyen kis hazánkban. Minél inkább 80% főlőt van a hatásfoka annál jobb ;)
    Amiket eddig találtam pld: SeaSonic SS-300ET, jó lenne, de szerintem nem forgalmazzák itthon (javíts ki ha tévedek).
    A másik, ami még jobb lenne FSP FSP250-60PFK (ez elvileg Gold ot kapót, azaz 90% fölötti). Szintén Nem tudom, hogy FSP-ket fogalmaznak e itthon.

    Előre is köszi a javaslatokat.

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz spiii #37286 üzenetére

    Szia!
    Mihez kellene a táp? Én amikor a letöltős gépemet raktam össze keresgéltem tápokat és a vége az lett hogy vettem egy Foxconn DH831-es házat, igy nem kellett barkácsolni se tápot se házat és van rá garancia is. Ezekben a házakban FSP 250GLV......

    Bocs, hogy csak ilyen későn válaszolok.
    MicroATX laphoz kellene. Ahogy számolok idle-ben 50-60W hajtásnál meg max 100W lenne a fogyasztás (integrált G45 VGA alaplap, E5300, 1db winyo, semmi más, nuku OC).
    Ezért keresek mimnél kis-sebet, de jó hatásfokút.

    Az az FSP amit javasoltál az kb 65% hatékonyságú.
    Akárhogy is számolok, az éves szinten min. 9e forint különbség fogyasztásban, ha egy 82%-os al hasonlítom össze (pld Enermax Modu82+. (ez 24 órában futna eért úgy is számoltam).

    Ház az mATX-es, de szerencsére ATX tápot tud fogadni, csak találnék már 80%-os 300W ost, de lehet nem létezik itthon semmi választás (A modularitásról meg már le is tettem).

    Ez az Enermax a legkisebb (350W 80+%) amit találtam. Ha nincs más, akkor ez marad.

    A gyakran emlegetett Everest is tetszik, főleg, hogy jó az ára és moduláris is, meg az is tudja a 80%-ot, de félek, hogy mivel 400W-os
    Én meg ennek a 12-15%-os kihasználtságán lennék az idő jó részén, ott pont, hogy nem ó, mert a legtöbb táp 20% kezd el hatásos lenni (ott indul felfelé a görbe). Olyan is van ami 15% alatti terhelésnél problémát okoz az alaplapnak, mert azt hiszi, hogy le van kapcsolva vagy ilyesmi.

    Most is van egy Nexus 600W moduláris és 80% fölötti, de csak ezért nem tartom meg, peig nagyon szeretem. A fentiek miatt próbálom leszorítani a táp teljesítményét a minimumra.

    Továbbra sem tud senki 300W-os 80% körülit ajánlani?Persze, ami kapható is itthon és ATX

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz abdulka1 #37407 üzenetére

    Mint a lentiekből láthatód. Gép bontás lesz nálam hamarosan.

    Van benne egy ilyen: Nexus NX-8060 600W 80+% Moduláris.

    Ez egy-két héten belül eladó lesz, ha esetleg rá ér neked, akkor nagyon melegen tudom ajánlani. hibátlan és csendes. A linken találsz tesztet. Ha érdekel akkor priviben keres meg. Ha jól rémlik, akkor még van is rá 1 év gari.

    Bocsa az off ért!

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Dyno #37416 üzenetére

    A Be Quiet és az FSP is 350W pont mint az Enermax, amit magam linkeltem.
    300W ost keresek.

    A 330W amit linkeltél, az már közelít.

    Köszönöm a segítségeket.

    U.I: Igaz, hogy fele annyi az FSP mint az összes többi, ezért lehet, hogy az jobb döntés lenne, hisz mind 80+% és egyik sem moduláris.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Dyno #37418 üzenetére

    :R igen, igen, ahogyan írtam is, köszönöm ;)

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Dyno #37415 üzenetére

    Egyébként itt jó látszik,hogy még a Seasonic is éppen, hogy jó lenne (De a többihez képest is megéri a plusz 3e ft-ot).

    A napi 24órából, természetesen a legtöbbet idle-ben fut (letöltés menne rajta) és 60W fogyasztana (ami ennél a tápnál is csak kb. 17%-os terhelést jelenten), akkor is már kiesik ebből az ábrából.

    És mint látható, ott (20% alatt) minden tápnak úgy elindul lefelé a görbéje, hogy rossz nézni.
    Még a végén kiderül, hogy jobban járok egy 150-200W-os 65% táppal mint a 350-400W fölöttiekkel (80% ide vagy oda).

    [link]

    Igaz, hogy az FSP így is jobban megéri, mert legalább 3-4 év alatt térülne meg a Seasonic felára.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

Aktív témák