Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • sz.j

    nagyúr

    válasz Fire/SOUL/CD #45294 üzenetére

    "..10-ből 8 pendrive fertőzött.."

    "Félelmetes" és egyben elgondolkodtató ez az arány.
    És ezt az "okosoknak" kellene megtenniük, majd változtatni az oktatás tematikáján, ill. a gépparkok védelmének állapotán.

    Bár én koromnál fogva mindezt személyesen nem tapasztalhattam meg, de az unokámon keresztül van némi rálátásom/"tapasztalatom", mert volt úgy, hogy erős egy hónap alatt kétszer kellett a wint újraraknom a gépén a "hazahozott", ill. az összeszedett fertőzések miatt.

    Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

  • 12-es csaj

    senior tag

    válasz Fire/SOUL/CD #45294 üzenetére

    Most már elkezdtük átbeszélni a középszintű érettségi tételeket fakultáción. A vírusokról esett az eddigi 5 átbeszélt tétel közül a legkevesebb szó, kb. 10 perc alatt lezavarta a tanárnő. Egyik lány beszólt, hogy nem használ vírusirtót, mert nem tudja, hogy kell használni. Erre a tanárnő közölte, hogy ő használ, de azért fél évente újra kell telepítenie a gépét.
    Annyit legalább elmondott, hogy fontos, hogy mindig a legfrissebb vírusirtót rakjuk fel, és rendszeresen frissítsük - ha jól emlékszem, így mondta.

    Tavaly küldtem neki adatbáziskezeléses munkát, hogy segítsen (ECDL-eztünk másnap, és én gyakoroltam otthon). Írta email-ben, hogy nem csatoltam a fájlokat - pedig csatoltam... Másnap közölte, hogy kiírta a gép, hogy gyanús fájlokat észlelt, és azokat töröltette.
    Aznap - már ECDL után - este néztem a fiókomat, hát két email jött a tanárnőtől (ezek szerint egy nap késéssel kaptam azokat meg), melyben screenshot-okon magyarázta a dolgokat.
    Mit látok? Hát azt, hogy 4.8-as avast!-ot használ. Összeraktam a dolgokat, hogy a 4.8-as avast! email-heurisztikája riaszthatott a küldeményemre, ugyanis az úgy működik, hogyha a csatolt fájl nevében 5 szóköznél hosszabb "rés" van, vagy "fura" a kiterjesztése, akkor riaszt rá. Egyébként ez a verzió még nem csinált semmit automatikusan, így a tanár segítsége is kellett.

    Nem a tanárnőt akarom bántani, mert tényleg lelkiismeretes, sokat tesz értünk, ugye azt is vállalja, hogy este email-ezik velünk, stb. De a biztonsághoz, úgy tűnik, nem ért. Még a vírusirtója riasztását se tudta értelmezni?
    Tehát valahol gond van az oktatással, talán még a tanárok oktatásával is?

Aktív témák