Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 4D4M

    aktív tag

    válasz atika88 #883 üzenetére

    Időzítettem a HMV készítést, átlag 140 kW-ot zabált el eddig egy hónapban, az új időzített hangolással (napi egyszer felfűt 13:00-kor 45 fokra) már 45 kW volt ugyanolyan felhasználási körülmények között a fogyasztás.

    Azért ez a gyakorlat már a ló túloldala lesz. Ha este kisütitek a tárolót 30°C környékére, az egy igazi inkubátorként működik a baktériumok számára (statikus áramlásmentes egyenletes hőmérséklet 8 órán át).

    Ennek kapcsán most újra ránéztem a képeidre, eddig csak a fűtésre koncentráltam. Hát ez már nem annyira kerek...
    1.: Hol van a HMV tágulási tartály? Hol van a biztonsági szelep? Tehát a komplett biztonsági szerelvény csoport..
    2.: Miért a cirkulációs csonkra van kötve a HMV? Elzáró nélkül. (Nem férsz hozzá a tároló tetejében lévő legmelegebb víztérfogathoz – ilymódon át sincs öblítve az a zóna)
    3.: Az előbbiekhez képest már csak apróság, de a tárolóból kilépő/belépő csöveket lefele illik indítani legalább 50 cm-es hurokkal, mert az összes vízszintesen kiálló cső hűtőbordaként működik és keringteti ki a HMV tetejében uralkodó hőmérsékletet a légtér felé. Ha megfogod a tárolóból kilépő hőszivattyú előremenő csövét, akkor az a légtelenítővel együtt talán még a két könyökön túl is HMV hőmérsékletén van.
    4.: A tárolót fűtő csövekben 50°C-os közeg áramlik, ami mellett már indokolt a rendes szigetelés.
    5.: Az a gyorskötözővel felrögzített hőmérséklet érzékelő lenne a tároló szenzora, amiről a hőszivattyú a tárolóban lévő víz hőmérsékletét szeretné megtudni? Hát nem sok esélye van rá.

    Bocsánatot kérek, hogy mindez eddig szó nélkül lett hagyva.

    [ Szerkesztve ]

    ...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

Új hozzászólás Aktív témák