Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolmi93

    tag

    válasz tompibest2 #727 üzenetére

    nem bonyolult, hidd el én is igy voltam vele, ahogy most te, de aztán ha már ennyi pénzt kiadtam erre a lejátszóra, megtanultam használni

    szóval:

    kell dovitool. exe illetve az ffmpeg.exe ezeket bemásolod abba a mappába ahol a film van, nyitsz egy parancssort a mappába (cimsorba beirod hogy cmd, majd enter) vagy ajanlott készíteni egy batch filet (sima txt, csak a kiterjesztést atirod .bat-ra, később ujra fel lehet hasznalni) ezt a parancsot futtatod parancssorbol, vagy beirod a batch fileba (jobbklikk szerkesztés) és futtatod:

    ffmpeg -i input.mkv -c:v copy -vbsf hevc_mp4toannexb -f hevc - | dovi_tool demux -

    az input.mkv helyére nyilvan a filenevet behelyettesíted, de én inkább a film file nevét irom át input-ra, mert az ffmpeg nem fut le ha pl. szóköz karakter van a filenévben
    vársz amig lefut, kapsz 2 HEVC filet, BL és EL, tsmuxert megnyitod, behuzod először a BL aztán az EL filet majd az eredeti mkv-t, kitörlöd a harmadik HEVC sávot, ami az mkvbol van, es kitorlod a trehd hangsavot, muxolod ISO-ba és kész

    fontos megemlíteni, hogy nem magamtól jöttem rá erre, ncore forumrol segített egy kolléga, szerintem eme módszer nélkül nemsok értelme van oppo-t használni hacsak nem saját lemezről keszítünk magunknak backupot, mivel minden UHD remuxot st dl mkvban töltenek fel, gondolom mert a makemkv ezt dobja ki magából, azt se értem, hogy ezen mkv-kat mivel jatszak le helyesen, merthogy ilyen lejátszó tudtommal nincs

    ha kérdés van írj nyugodtan!

    [ Szerkesztve ]

    A Pokolnak nincsen feneke, szólt. Aki belebukik, abban a zuhanás örök. Az őrületnek nincsen alkonya, mert éjszaka.

Új hozzászólás Aktív témák