Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41635072

    törölt tag

    Üdv!

    Szeretnék a mindennapokban is Linuxot használni, mert az nem öl meg a háttérfolyamatok általi HDD kerregtetéssel, ahogy eddig észrevettem.

    Egy olyan disztrót keresek, amit parancssorok gépelése nélkül is lehet használni, egyszerű, user friendly, és rendelkezik hülyebiztos csomagtelepítővel és szoftver centerrel. (Nem programozni szeretnék, hanem használni a számítógépet.)

    Eddig Ubuntut/Lubuntut használtam, de csak Code:Blocks miatt, semmi mást nem indítottam el linux alatt.
    Az Unity felület engem nagyon irritál, így ez kizárva.
    Napokban próbálkoztam Linux Mint Cinnamonnal de valamiért borzasztó lassú volt az egész, a youtube 720p-s videók is szaggattak,stb.
    A cinnamon felület tetszik a legjobban, de ha ezzel ilyen gondok vannak akkor sajnos felejtős.

    Tehát tippekre lenne szükségem, mivel próbálkozzak.
    Feltételek:

    - Legyen stabil
    - Könnyen kezelhető, egyszerű
    - Viszonylag "modern", szép GUI

    Kicsit letört a lelkesedésem több napnyi olvasgatás után, mert nekem az jött le, hogy napi szinten jelennek meg a legkülönfélébb releasek, de egyik sem stabil, megbízható, hibátlan, elterjedt, stb. Nekem egy olyan OS kéne, ami nem hagy cserben a mindennapokban, és évekig tudom használni. Ergo képes félig-meddig leváltani egy wint.

Új hozzászólás Aktív témák