Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Paal

    csendes tag

    válasz padi68 #46470 üzenetére

    A 47LB670-nel szemezek egy ideje, tegnapig 10%-os kedvezménnyel volt kapható az edigitalnál. Ha most Black Friday címszóval pénteken visszarakják a 10% kedvezményt, az csalódás lesz.. Főként, hogy más webshopokban 184K környékén indul a vásár.

  • Paal

    csendes tag

    Két hete pénteken beszereztem egy 47LB671-est. Eddigi véleményeim:

    Bolt:
    Én bevállaltam az Electro-store-t, ára miatt rendben volt + reményeim szerint az aktuális CIB-es hitelkártyás akció miatt még ebből le fog jönni 15 ezer Ft, így már 165K-ért sztem nagyon jó vételt csináltam. (remélem elektronikai áruház a kategóriája a kártyatermináljuknak, ha nem, akkor 180K is bevállalható ár)

    A tv-ről:
    Pénteken kifizettem, hétfőn szállították volna, de nem bírtam magammal és szombaton bementem érte személyesen. Segítettek kivinni a kocsihoz, hátsó ülésre pont befért. Otthon a talpak felszerelése egyedül is ment, időközben már a fali tartó is megjött hozzá. Tartó kapcsán utólag jól döntöttem, hogy olyat vettem, ami kihúzható a faltól, mert az USB/HDMI portok – számomra szokatlan módon – nem a szélén vannak, így elég nehézkes lenne ezek használata.
    Külsőleg nagyon szép, sajnos ennek a felülete is eléggé tükröződik, ugyanúgy mint a Samsung 42C650-es elődjének. A ChanSort ajánlásáért nagyon hálás vagyok a fórumtársaknak, mert végre egy program, amely több gyártó listáját is kezeli + a referenciaként használható csatornalista 2 perces feladattá szűkítette a Digi 130 csatornájának a rendezését. Azért kritikaként megjegyezném, hogy sajna az LG tv-ben lévő csatornaszerkesztője is katasztrófális, még jó, hogy van a program..
    WebOS – kettős a véleményem.
    Plusz: Ötletes, a magic remote nagyon jó, hangkeresés is pöpec, jól felismeri a magyar dolgokat is, rendezett, jól átlátható
    Mínusz: nagyon lassúnak érzem, de lehet, hogy „belakva” jobb lesz. :W
    Guide használata sztem botrány. Ennek azonnal fel kellene jönnie, közben a tv képet látni, ahogy ezt egy 5 éves Samsung modell is tudja. Minek ezt külön alkalmazásban kezelni? (Ami ráadásul 5-10mp alatt indul el – szánalmas!)
    PIP – a bolt honlapja és több forrás szerint a készülék tudja a picture-in-picture funciót (1 tuneresnek van írva), de sehol sem találtam. Neten rákeresve, csak egy LG-nek írt wish-listre tette fel vki.. Akkor ezek szerint nincs benne. Vki még azt írta, valamelyik fórumon, hogy csak akkor van, ha PC van kötve a tv-hez. Vkinek erről van tapasztalata?
    LG store – nem értem miért ezt a megoldást erőltetik a tv gyártók. Annyira egyértelmű, hogy előbb-utóbb mindenki Androidot fog a tv-kbe tenni és azt tölt le az ember, amit akar. Most elég szűknek érzem a kínálatot, de az általam már évek óta használt tv-n lévő youtube szépen működik, megy a hang keresés, ezt teljesen rendben van. + mobilon nézett youtube videó egy mozdulattal a tv-re átrakható, ha azonos wifin van minkét eszköz. :C
    Az alkalmazáskínálat gondolom úgyis bővülni fog folyamatosan, így azért ez a legkisebb problémám.
    Kép beállítások – jó lenne „szakértői” segítség, hogy milyen beállítás lenne a legjobb. Talán a neten ez is megtalálható lesz hamarosan.
    3D – ez nekem újdonság volt, pen drive-ról nem működött tökéletesen, de külső winyón megvolt valszeg a megfelelő átviteli sebesség, így onnan szépen működik!
    Digi mivel a DVB-C jelet kódolás nélkül adja, így a felvételt is kipróbáltam, jól működik. – Guide itt jön be a képbe, hogy ennek sokkal gyorsabban kellene működnie :W

    Összességében, bár lehet, hogy nem ez jön ki a fentikből, de elégedett vagyok a tévével!

    Egyelőre ennyi, bocs a hosszúságért!

  • Paal

    csendes tag

    válasz cotag #48899 üzenetére

    Ugyanezzel a problémával szembesültem két hete. Nálam az lett a megoldás, hogy egy normális HDMI kábellel (edigitalban vett 790Ft-os aranyozott végű is okés volt, szemben egy ősrégi HDMI kábellel) kötöttem össze az xbox-ot a tv-vel és innentől az összes felbontásos kérdés megoldódott.

Új hozzászólás Aktív témák