Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jeriko2

    tag

    válasz xylacc #3136 üzenetére

    5 ágú csillárban cseréltem 3db kompakt fénycsövet (15 wattosakat) ezekre. Az biztos, hogy 42 db (6 oldalon 6 db led, és 6 db a tetején), a led-ek típusát csak a rendelési infókból tudom, az biztos, hogy picit jobban világítanak, mint a kompakt fénycsövek (még van a csillárban ebből is 2, tehát van hasonlítási alap). A led-ek szabadon vannak (nincs műanyag búra), és amikor megérinted, elsőre nem érzed, hogy meleg lenne (tehát nem hőmérővel mértem, hanem tapintással, de mivel az 50-60° már érezhetően kellemetlen, ebből gondolom). Nem tudom milyen driver van benne, de eddig abban a két kínai lámpában, amit szétszedtem, kapcs. táp volt (trafós, IC-s áramkör) - igaz, azok más típusúak. Ezekkel nincs értelme vitatkozni, mert ezek tények.

    Van egyébként olyan lámpám is, amin műanyag burkolat van, itt a műanyag burkolat már érezhetően langyos (egyáltalán nem kellemetlen, de határozottan langyos). És van olyan, GU10-es spot-om is, ami teljesen zárt, üveg (elől is), pont mint a halogén megfelelője - az a legmelegebb, de simán megfogható és tartható akármennyi ideig kézben (a halogént megérintve az azonnal éget). Itt a led-es (24 van benne) fénye kicsit elmarad a halogénétől.

    Ezeket mind külföldről rendeltem, az a kettő (meg kettő márkás) ami tönkrement, azokat itthon vásároltam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák