Hirdetés

Aktív témák

  • Christoph

    aktív tag

    válasz Den #775 üzenetére

    Értem hogy miről beszélsz, de én nem így látom....

    Ha mondjuk dvd-t nézek LCD-n 625p üzemmódban, akkor pont azt látom, hogy részletgazdag a kép, és gyönyörüek a színek, és olyan tűéles a kép, amit a plazma(nem HD) képtelen visszaadni....sőt ami sokat dob az egészen (nehéz kifejezni), hogy nem látszanak egyáltalán a pixelek...olyan homogén....olyan HD hatást kelt..ezzel szemben egy olyan plazma ami árban közel van ehhez (tehát csak kb 100e-rel drágább) a panel alacsony natív felbontása miatt, már látszanak a pixelek, a pontok amiből a kép áll, és emiatt elveszti azt a tűéles kép hatást amit az lcd visszaad....

    A színekkel kapcsolatban részben igazad van, ha sima analóg adást nézek, akkor talán a színek nem tünnek valósághűnek, de nem azért amit te mondasz. Az igaz hogyha bemész az mm-be vagy más áruházakba, akkor a kontrasztja az egekig van tekerve ezeknek a tv-knek....de beállíthatóak...

    Amit meg arról írsz, hogy az ember bőre simának látszik az egyszerüen érthetetlen számomra...ponthogy részletgazdagabb mint a plazma, eleve a magasabb natív felbontás miatt is....én ezt a jelenséget még sosem tapasztaltam....dvd-nél meg egyszerüen ámulok a részletgazdagságon, nem beszélve ha hd forrást nézek....

    ''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

Aktív témák